Gå til hovedindhold

Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk

Lian LiComputerkomponenterEAN: 4718466012920
Pris fra 819 krtil 939 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 774 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 819 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lian Li Lancool 216 - Black - Kabinet - Miditower - Sort
819 kr
Til butik
Lian Li Lancool 216 - Black - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 220mm lang), front med 2 x USB 3.0, 1 x USB 3.1 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 6 x 2.5" / 2 x 2.5"/3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 180.5 mm, max grafikkortlængde: 39.2 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 160mm front / 1 x 140mm bag, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: LANCOOL216X
EAN: 4718466012920
Varenr.: 3154142
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk
852 kr
Til butik
Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til det ultimative gaming-build? 🎮 Lian Li Lancool 216-X er kabinettet for dig, der ikke vil gå på kompromis med hverken køling, plads eller fleksibilitet. Uanset om du drømmer om dit første high-end build eller skal opgradere dit eksisterende set...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Computer Kabinet
EAN: 4718466012920
Varenr.: 46744349147472
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lian Li Lancool 216-X Tower Udvidet ATX Sort
868 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Lian Li LANCOOL 216 E-ATX, midi-tower, sort
919 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Lian Li LANCOOL 216 E-ATX, midi-tower, sort
939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK819 kr858 krKøb
2Geekd852 kr852 krKøb
3CompuMail DK868 kr868 krKøb
4Boligcenter DK919 kr919 krKøb
5Vivas DK939 kr1.178 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk i 136 dage. Laveste pris i perioden er 772 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 819 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 809 kr.

Den nuværende pris på 819 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Lian Li Lancool 216-X Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026819 kr6 kr (1%)
18. maj 2026813 kr7 kr (1%)
17. maj 2026806 kr3 kr (0%)
16. maj 2026803 kr10 kr (1%)
15. maj 2026813 kr6 kr (1%)
6. maj 2026819 kr6 kr (1%)
5. maj 2026813 kr6 kr (1%)
29. apr. 2026819 kr24 kr (3%)
28. apr. 2026795 kr18 kr (2%)
26. apr. 2026813 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret