Gå til hovedindhold

LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz

LGComputer – tilbehørEAN: 8806096532683
Pris fra 9.199 krtil 11.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.800 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.438 kr 30. apr.

Sammenlign priser på LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9199 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LG 49" curved skærm UltraWide 49U950A
9.199 kr
Til butik
LG 49" curved skærm UltraWide 49U950A billede

Produktinformation

LG 49" curved skærm UltraWide 49U950A - 5120x1440 Nano-IPS, 144Hz, 5ms, 1000:1, HDR400, højttalere, 2xHDMI/DP/USB-C(90W) - Skærme Skærme

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 49U950A-W.AEU
EAN: 8806096532683
Varenr.: 1334269
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz
9.445 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
49" LG UltraWide 49U950A-W - 5120x1440 - 144Hz - Nano IPS - 90W USB-C - KVM switch
9.644 kr
Til butik
49" LG UltraWide 49U950A-W - 5120x1440 - 144Hz - Nano IPS - 90W USB-C - KVM switch billede

Produktinformation

LG UltraWide 49U950A-W monitor tilbyder rummelig 32:9 arbejdsflade til multitasking og produktivitet med Nano IPS-farvenøjagtighed og HDR-klarhed. Størrelse: 49" Opløsning: 5120 x 1440 Opdateringsfrekvens: 144Hz Paneltype: Nano IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: KVM switch; USB 3.0 hub; USB PD 90W; AMD FreeSync Premium; NVIDIA G-SYNC Compatible; HDR10; DisplayHDR 400; Black Stabilizer; Dynamic Action Sync Den brede synsvinkel og farvenøjagtige gengivelse forenkler komplekse arbejdsflow og forbedrer synligheden i mørke scener for kreative og krævende brugere.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 49U950A-W
EAN: 8806096532683
Varenr.: 3424431
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lg Ultrawide 49u950a 49 tommer 5120 × 1440pixels Nano Ips 32:9 144hz
11.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK9.199 kr9.199 krKøb
2CompuMail DK9.445 kr9.445 krKøb
3Proshop DK9.644 kr9.644 krKøb
4Dustin DK11.999 kr12.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz i 187 dage. Laveste pris i perioden er 8.438 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 10.256 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.398 kr.

Den nuværende pris på 9.199 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for LG UltraWide 49U950A-W 49" Nano IPS 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 20269.199 kr48 kr (1%)
10. maj 20269.151 kr48 kr (1%)
9. maj 20269.199 kr48 kr (1%)
8. maj 20269.151 kr48 kr (1%)
7. maj 20269.199 kr48 kr (1%)
6. maj 20269.151 kr48 kr (1%)
5. maj 20269.199 kr113 kr (1%)
3. maj 20269.086 kr477 kr (6%)
2. maj 20268.609 kr171 kr (2%)
30. apr. 20268.438 kr561 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret