Gå til hovedindhold

LG Electronics LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz

LG ElectronicsComputerskærmeEAN: 8806096558058
Pris fra 2.559 krtil 3.359 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 800 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.442 kr 2. maj

Sammenlign priser på LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2559 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 240 Hz
2.559 kr
Til butik
LG 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 240 Hz billede

Produktinformation

LG 34G630A-B. Skærm diagonal: 86,4 cm (34"), Skærmopløsning: 3440 x 1440 pixel, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 21:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: UltraGear 34G630A-B
EAN: 8806096558058
Varenr.: 1003856087
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
34" LG UltraGear 34G630A - 3440x1440 (UWQHD) - 240Hz - VA - 15W USB-C
2.815 kr
Til butik
34" LG UltraGear 34G630A - 3440x1440 (UWQHD) - 240Hz - VA - 15W USB-C billede

Produktinformation

LG UltraGear 34G630A monitor leverer en immersiv ultrawide-oplevelse til tempofyldt gaming og multitasking, med et buet VA-panel designet til dyb kontrast og engagerende billeder. Størrelse: 34" Opløsning: 3440 x 1440 (UWQHD) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 15W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; HDR10; DisplayHDR 400; Picture-in-Picture; Crosshair Display; flicker-safe Den høje opdateringsfrekvens og den ultrawide kurve hjælper med at holde bevægelser glatte og gameplay tydeligt, mens alsidige indgange og ekstra visningstilstande giver en fleksibel opsætning til arbejde og underholdning.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 34G630A-B.AEUQ
EAN: 8806096558058
Varenr.: 3438455
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 34G630A-B 34" kurvet UltraWide VA-skærm - 3440 × 1440, 240 Hz
-19%2.999 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG UltraGear 34G630A-B 34" kurvet UltraWide VA-skærm - 3440 × 1440, 240 Hz billede

Produktinformation

LG 34G630A-B. Skærm diagonal: 86,4 cm (34"), Skærmopløsning: 3440 x 1440 pixel, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 21:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: SortDisplayBedømmelse af skærmkrumning: 1500RBerøringsskærm: IngenFarveskala DCI-P3: 95%HDR-teknologi (High Dynamic Range): DisplayHDR 400High Dynamic Range (HDR) understøttet: JaKontrastforhold (typisk): 4000:1Maksimal opdateringshastighed: 240 HzMålingstype af responstid: GTG (Gray to Gray)Naturligt aspektforhold: 21:9Paneltype: VAPixel pitch: 02317 x 02317 mmPixeltæthed: 110 ppiResponstid: 1 msSkærm diagonal: 86,4 cm (34")Skærm diagonal (metrisk): 86 cmSkærm form: KurvetSkærmens lysstyrke (typisk): 300 cd/m²Skærmopløsning: 3440 x 1440 pixelStandard for farveskala: DCI-P3Synsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Understøttede grafikopløsninger: 3440 x 1440Understøttede videotilstande: 1440pVis antal farver: 1,07 milliarder farverPræstationAMD FreeSync: JaAMD FreeSync-type: FreeSync PremiumNVIDIA G-SYNC: IngenMultimedie

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 10g
EAN: 8806096558058
Varenr.: 2103896
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 34G630A-B 34" kurvet UltraWide VA-skærm - 3440 × 1440, 240 Hz
-19%3.019 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG 34G630A-B 34 VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 240 Hz
3.359 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.559 kr2.559 krKøb
2Proshop DK2.815 kr2.815 krKøb
3Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
4Vivas DK3.019 kr3.069 krKøb
5Ultrashop3.359 kr3.359 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz i 168 dage. Laveste pris i perioden er 2.442 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 3.187 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.834 kr.

Den nuværende pris på 2.559 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for LG UltraGear 34G630A-B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.559 kr20 kr (1%)
28. maj 20262.579 kr2 kr (0%)
25. maj 20262.577 kr2 kr (0%)
24. maj 20262.575 kr5 kr (0%)
23. maj 20262.570 kr9 kr (0%)
15. maj 20262.579 kr126 kr (5%)
12. maj 20262.453 kr6 kr (0%)
9. maj 20262.459 kr7 kr (0%)
8. maj 20262.452 kr8 kr (0%)
7. maj 20262.444 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret