Gå til hovedindhold

LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid

LGComputerskærmeEAN: 8806096489314
Pris fra 11.212 krtil 14.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.807 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10.139 kr 23. apr.

Sammenlign priser på LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11212 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid
11.212 kr
Til butik
LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid billede

Produktinformation

LG UltraFine 40U990A-W - LED-skærm - kurvet - 40" (39.7" til at se) - 5120 x 2160 5K @ 120 Hz - Nano IPS Black - 450 cd/m² - 2000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - 2xThunderbolt 5, 2xHDMI, DisplayPort, 5 xUSB-C - højtalere - Hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 40U990A-W.AEU
EAN: 8806096489314
Varenr.: 1003598393
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
40" LG UltraFine 40U990A-W - 5120x2160 (5K2K) - 120Hz - IPS Black - 96W USB-C - KVM switch
11.316 kr
Til butik
40" LG UltraFine 40U990A-W - 5120x2160 (5K2K) - 120Hz - IPS Black - 96W USB-C - KVM switch billede

Produktinformation

LG UltraFine 40U990A-W monitor leverer et rummeligt 21:9 buet arbejdsområde til kreative fagfolk og en immersiv oplevelse med Nano IPS Black farvenøjagtighed og HDR-understøttelse. Størrelse: 40" Opløsning: 5120 x 2160 (5K2K) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: Nano IPS Black Tilslutninger: 2x Thunderbolt 5, 2x HDMI, DisplayPort, 5x USB-C med 96W USB-C Power Delivery, Ethernet Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; HDR10; DisplayHDR 600; KVM switch; USB hub; Flicker-Free; Reader Mode Stor farvedækning, høj lysstyrke og alsidige tilslutningsmuligheder effektiviserer arbejdsflow og giver flydende medieafspilning og effektiv multitasking for designere og gamere.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 40U990A-W
EAN: 8806096489314
Varenr.: 3408556
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraFine 40U990A-W 40 Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid
13.319 kr
Til butik
LG UltraFine 40U990A-W 40 Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid billede

Produktinformation

LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Skærm Oplev en ny dimension af visuel præcision med LG UltraFine 40U990A-W. Denne imponerende 40-tommers UltraWide skærm med en opløsning på 5120 x 2160 leverer skarpe billeder og levende farver takket være Nano IPS-tek...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme & Displays
EAN: 8806096489314
Varenr.: 126407
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm LG UltraFine 40" WUHD 5120×2160, Nano IPS, 120 Hz, sort
-15%14.019 kr
Før 16.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.212 kr11.212 krKøb
2Proshop DK11.316 kr11.316 krKøb
3Ultrashop13.319 kr13.319 krKøb
4Vivas DK14.019 kr15.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid

PriceData har fulgt prisen på LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 10.032 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 11.316 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.480 kr.

Den nuværende pris på 11.212 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for LG UltraFine 40U990A-W 40" Nano IPS Black 5120 x 2160 (UltraWide) HDMI Thunderbolt 5 DisplayPort USB-C 120Hz Dockingskærm Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202611.212 kr104 kr (1%)
2. jun. 202611.316 kr779 kr (7%)
31. maj 202610.537 kr675 kr (6%)
30. maj 202611.212 kr162 kr (1%)
27. maj 202611.050 kr288 kr (3%)
23. maj 202610.762 kr131 kr (1%)
22. maj 202610.631 kr206 kr (2%)
21. maj 202610.425 kr137 kr (1%)
20. maj 202610.288 kr61 kr (1%)
19. maj 202610.227 kr399 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret