Gå til hovedindhold

LG Electronics LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

LG ElectronicsEAN: 8806096385289
Pris fra 1.960 krtil 3.130 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.170 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1960 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UA75 Series 43UA75006LA 43" 4K UHD (2160p) Smart TV
1.960 kr
Til butik
LG UA75 Series 43UA75006LA 43" 4K UHD (2160p) Smart TV billede

Produktinformation

LG 43UA75006LA - 43" Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 43UA75006LA.AEUD
EAN: 8806096385289
Varenr.: 1003394621
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG 43UA75006LA 43" 4K UHD Smart TV (2025) - webOS 25, HDR
-38%2.299 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG 43UA75006LA 43" 4K UHD Smart TV (2025) - webOS 25, HDR billede

Produktinformation

LG 43UA75006LA - 43" Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LEDLG 43UA75006LA tilbyder en fantastisk seeroplevelse med sin 43-tommer 4K UHD-skærm, der sikrer detaljer og klarhed i alle programmer og film. Med et slankt design og LED-baggrundsbelysning passer dette tv ind i ethvert miljø og leverer farver og skarpe kontraster. α7 Gen 8 AI 4K-videoprocessoren forbedrer billedkvaliteten og gør hvert billede naturtro med funktioner som Dynamic Tone Mapping og Auto Calibration. Nyd en fantastisk lydoplevelse takket være lydsystemet med 20 W nedadrettede højttalere og Clear Voice Pro-teknologi, der giver klarere dialog. Med flere smarte funktioner, herunder Google Cast og internetstreamingtjenester, har du underholdningen lige ved hånden, mens Bluetooth- og HDMI-tilslutningsmuligheder gør det nemt at tilslutte forskellige enheder. Få glæde af onlinespil, webbrowsing og medieafspilning, alt sammen i én brugervenlig grænseflade.GenereltBilledforbedringer: Auto CalibrationDynamic Tone MappingGame Optimizer4K Super OpskaleringsfunktionBredde: 96.8 cmDesign: Slim DesignDiagonal klasse: 43"Dimensioner: Uden standerDybde: 6.79 cmEnergiklasse: Klasse GEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2228823HDMI Port Antal: 3 porteHDR-format: HDR10HDR-kapabel: JaHDR-teknologi: Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR10 ProHøjde: 56.7 cmModelår: 2025Operativsystem:<...

Produktspecifikationer

Kategori: TV
Vægt: 8g
EAN: 8806096385289
Varenr.: 2138661
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG 43UA75006LA 43" 4K UHD Smart TV (2025) - webOS 25, HDR
-38%2.319 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG 43UA75006LA 43" 4K UHD Smart TV (2025) - webOS 25, HDR billede

Produktinformation

LG 43UA75006LA - 43" Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LEDLG 43UA75006LA tilbyder en fantastisk seeroplevelse med sin 43-tommer 4K UHD-skærm, der sikrer detaljer og klarhed i alle programmer og film. Med et slankt design og LED-baggrundsbelysning passer dette tv ind i ethvert miljø og leverer farver og skarpe kontraster. α7 Gen 8 AI 4K-videoprocessoren forbedrer billedkvaliteten og gør hvert billede naturtro med funktioner som Dynamic Tone Mapping og Auto Calibration. Nyd en fantastisk lydoplevelse takket være lydsystemet med 20 W nedadrettede højttalere og Clear Voice Pro-teknologi, der giver klarere dialog. Med flere smarte funktioner, herunder Google Cast og internetstreamingtjenester, har du underholdningen lige ved hånden, mens Bluetooth- og HDMI-tilslutningsmuligheder gør det nemt at tilslutte forskellige enheder. Få glæde af onlinespil, webbrowsing og medieafspilning, alt sammen i én brugervenlig grænseflade.GenereltBilledforbedringer: Auto CalibrationDynamic Tone MappingGame Optimizer4K Super OpskaleringsfunktionBredde: 96.8 cmDesign: Slim DesignDiagonal klasse: 43"Dimensioner: Uden standerDybde: 6.79 cmEnergiklasse: Klasse GEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2228823HDMI Port Antal: 3 porteHDR-format: HDR10HDR-kapabel: JaHDR-teknologi: Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR10 ProHøjde: 56.7 cmModelår: 2025Operativsystem: webOS 25Platform: webOSProdukttype: LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TVSerie: UA75 SeriesStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 74 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 54 kWh/1000 tTilstande: Auto Low Latency Mode (ALLM)Filmmaker ModeHGIG ModeTV Tuner Presence: JaVægt: 7.3 kgVideo Grænseflade: HDMIVideoprocessor: Α7 Gen 8 AI 4KBilledskærmBilledformatforhold: 16:9Display Format: 4K UHD (2160p)Egenskaber: Apple AirPlay supportsmartphone fjernstyretGame DashboardAI Picture WizardUSB-webcamsupportAI ConciergeAI ChatbotVoice IDAI SøgningAI Sound Wizardtids-skifteFrame Rate og forbedringsteknologi: 60 Hz Native Refresh Rate, 60 Hz Variable Refresh Rate (VRR)LCD-baggrundsbelysningsteknik: Direct LEDOpløsning: 3840 x 2160Stander & BeslagStandardmontering af fladt panel: 200 x 200 mmStander: InkluderetStativ Design: TabletopVESA-kompatibilitet: JaTv-tunerBetingelse for Adgang: Common Interface Plus (CI+) sprækkeDigital tvtunerDigital TV Tuner: DVB-CDVB-SDVB-S2DVB-TDVB-T2VideoegenskaberElektronisk programguide: Digital EPGMedia PlayerUnderstøttede Audio Formater: MP3WMAPCMAC3AACHE-AACE-AC3MP2AC4USB Port: JaUSB Port Antal: 2FjernbetjeningAntal inkluderede batterier: 2Batteri inkluderet: JaBatteri-formfaktor: AAA typeEgenskaber: Intelligent voice recognitionType: FjernstyringLydsystemDigital lydformat: Dolby Digital-outputEkstra egenskaber: Down-firing SpeakerAuto Volume Leveller (AVL)apt-X teknologiSimultaneous AudioLG Sound SyncEnhanced Audio Return Channel (eARC)Bluetooth Surround-klarClear Voice Pro-teknologiTV Sound Mode ShareVirtual 9.1.2 Up-mixWOW OrchestraWOW Interfaceα7 AI Sound ProDynamic Sound BoosterAI Clear SoundHøjttalersystem: 2 kanalerUdgangseffekt/i alt: 20 WattNetværk & Internet MultimedieBluetooth-version: Bluetooth 5.1Forbind og del: Home HubFunktionalitet: On-line Internet spilWEB-browsingInternet video playbackInternet Streaming Services: Google Cast, LG ChannelsKonnektivitet: Wi-FiLANBluetoothLAN protokol: EthernetWi-Fi protokol: 802.11acTilslutningerForbindelsestype: 3 x HDMI | 2 x USB 2.0 | LAN | SPDIF-udgangInternet of Things (IoT)Internet of Things (IoT) kompatibel: JaPlatform: Google Home, ThinQDiverseOverensstemmelsesstandarder: CEC, HGiGEffektIndgangspænding: AC 100-240 V (50/60 Hz)Strømenhed: StrømforsyningStrømforbrugs-stand by: 0.5 WattDimensioner & vægt detaljerDimensioner & vægt detaljer: Panelskærm uden stander - 96.8 cm x 6.79 cm x 56.7 cm x 7.3 kg | Panelskærm med stander - 96.8 cm x 20 cm x 62.1 cm x 7.4 kg | Stativ - 89.2 cm x 20 cmMål & vægt (forsendelse)Bredde (forsendelse): 105.5 cmDybde (forsendelse): 14.2 cmHøjde (forsendelse): 66 cmVægt (forsendelse): 9.1 kg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: TV
Vægt: 8g
EAN: 8806096385289
Varenr.: 2138661
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED
2.518 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG 43" Fladskærms TV LED 4K 43" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025
3.130 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.960 kr1.960 krKøb
2Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
3Vivas DK2.319 kr2.388 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.518 kr2.717 krKøb
5Proshop DK3.130 kr3.130 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

PriceData har fulgt prisen på LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.960 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 3.130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.589 kr.

Den nuværende pris på 1.960 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 27% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for LG 43UA75006LA - 43 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.960 kr630 kr (24%)
23. maj 20262.590 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.601 kr13 kr (0%)
21. maj 20262.614 kr13 kr (0%)
20. maj 20262.627 kr13 kr (0%)
19. maj 20262.640 kr13 kr (0%)
18. maj 20262.653 kr13 kr (0%)
17. maj 20262.666 kr13 kr (0%)
16. maj 20262.679 kr124 kr (5%)
3. maj 20262.555 kr80 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret