Gå til hovedindhold

LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz

LGComputer – tilbehørEAN: 8806096431160
Pris fra 1.517 krtil 2.719 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.202 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.263 kr 22. maj

Sammenlign priser på LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1517 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz
1.517 kr
Til butik
LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz billede

Produktinformation

LG 27BA54QB-B - LCD-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27BA54QB-B.AEU
EAN: 8806096431160
Varenr.: 1003051427
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG 27BA54QB-B - LCD monitor - 27" - HDR
1.548 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lg 27ba54qb-b 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 75hz
-0%1.686 kr
Før 1.686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lg 27ba54qb-b 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 75hz billede

Produktinformation

27 ″ QHD (2560 x 1440) IPS-panel leverer klare, konsistente farver HDR10 og 99 % sRGB øger kontrasten og forbedrer farvenøjagtigheden Indbygget strømforsyning og USB 3.2 Gen 1-hub frigør plads på skrivebordet og giver ekstra porte Indbygget KVM samt HDMI 2.2 og DisplayPort 1.4 forenkler opsætning med flere pc'er Flicker Safe og Reader Mode reducerer øjenbelastning under lange arbejdsdage...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 27BA54QB-B
EAN: 8806096431160
Varenr.: 5020074632
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG 27BA54QB-B 27 IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz
2.219 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" LG QHD IPS 2560 × 1440, HDR10, 75 Hz - Sort
-4%2.699 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" LG QHD IPS 2560 × 1440, HDR10, 75 Hz - Sort
-4%2.719 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.517 kr1.517 krKøb
2Proshop DK1.548 kr1.548 krKøb
3Dustin DK1.686 kr1.772,25 krKøb
4Ultrashop2.219 kr2.219 krKøb
5Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
6Vivas DK2.719 kr3.918 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz

PriceData har fulgt prisen på LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.233 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 1.869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.407 kr.

Den nuværende pris på 1.517 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for LG 27BA54QB-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 75 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.517 kr254 kr (20%)
22. maj 20261.263 kr19 kr (1%)
20. maj 20261.282 kr75 kr (6%)
17. maj 20261.357 kr160 kr (11%)
14. maj 20261.517 kr15 kr (1%)
30. jan. 20261.502 kr14 kr (1%)
29. jan. 20261.488 kr381 kr (20%)
28. jan. 20261.869 kr636 kr (52%)
21. jan. 20261.233 kr25 kr (2%)
14. jan. 20261.258 kr27 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret