Gå til hovedindhold

Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

LexarLagringsenhederEAN: 0843367136780
Pris fra 1.583 krtil 1.939 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 356 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.308 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1583 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.583 kr
Til butik
Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Lexar Professional NM1090 PRO - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Artikel nr.: LNM109P001T-RNNNG
EAN: 0843367136780
Varenr.: 1003227710
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lexar Professional NM1090 PRO SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 5.0
1.649 kr
Til butik
Lexar Professional NM1090 PRO SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 14000 MB/s (læs) / 10000 MB/s (skriv), IOPS: 1650000 IOPS (læs) / 1800000 IOPS (skriv), 2GB RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), DirectStorage kompatibel, Silicon Motion SM2508 controller, software: Lexar DiskMaster...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: SSD
Artikel nr.: LNM109P001T-RNNNG
EAN: 0843367136780
Varenr.: 3400127
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 - Lexar Professional NM1090 PRO 1 TB PCIe 5.0 NVMe
-17%1.899 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 - Lexar Professional NM1090 PRO 1 TB PCIe 5.0 NVMe billede

Produktinformation

Hurtig SSD til gaming og kreative workflowsOpgradér din pc eller laptop med Lexar Professional NM1090 PRO og få lynhurtige indlæsninger og korte ventetider. Denne M.2 2280 NVMe-SSD leverer op til 14.000 MB/s læsehastighed og 10.000 MB/s skrivehastighed, så store spil, projekter og filer håndteres smidigt. Perfekt til gamere, content creators og power users, der vil have responsiv lagring i topklasse.Stabil ydeevne i kompakt formatMed 3D TLC NAND og NVMe-teknologi over PCI Express 5.0 x4 giver NM1090 PRO høj IOPS til både tilfældig læsning (1.650.000) og skrivning (1.800.000). SLC-caching hjælper med at holde hastigheden ved intensive opgaver, mens den slanke M.2 2280-formfaktor passer i moderne systemer. Angivet holdbarhed er 700 TBW og MTBF på 1.500.000 timer.Formfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Kapacitet: 1 TBInterface: PCI Express 5.0, x4Protokol: NVMeLæsehastighed: 14.000 MB/sSkrivehastighed: 10.000 MB/sTilfældig læsning (4K): 1.650.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 1.800.000 IOPSTBW: 700MTBF: 1.500.000 timerTeknologi: 3D TLC NAND, SLC cachingKomponent til: PC/LaptopHardware-kryptering: NejDriftstemp.: 0 – 70 °COpbevaringstemp.: -40 – 85 °CDriftschok: 1.500 GDriftsvibration: 20 GMål (H × B × D): 0,36 × 2,2 × 8,0 cmVægt: 8 g...

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 0843367136780
Varenr.: 1954754
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 - Lexar Professional NM1090 PRO 1 TB PCIe 5.0 NVMe
-17%1.919 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.583 kr1.583 krKøb
2Proshop DK1.649 kr1.649 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
5Ultrashop1.939 kr1.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.083 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.584 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.364 kr.

Den nuværende pris på 1.583 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Lexar Professional NM1090 SSD PRO 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.583 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.584 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.583 kr80 kr (5%)
15. maj 20261.503 kr21 kr (1%)
14. maj 20261.482 kr20 kr (1%)
13. maj 20261.502 kr40 kr (3%)
2. maj 20261.462 kr40 kr (3%)
29. apr. 20261.502 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.503 kr9 kr (1%)
18. apr. 20261.512 kr56 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret