Gå til hovedindhold

Lovely LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount

LovelyHubs og switchesEAN: 4015867143117
Pris fra 917 krtil 1.199 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 282 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 640 kr 3. apr.

Sammenlign priser på LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 917 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LevelOne GSW-1657 Switch 16-porte Gigabit
917 kr
Til butik
LevelOne GSW-1657 Switch 16-porte Gigabit billede

Produktinformation

LevelOne GSW-1657 - Switch - 16 x 10/100/1000 - desktop

Produktspecifikationer

Mærke: LevelOne
Artikel nr.: GSW-1657
EAN: 4015867143117
Varenr.: 987687344
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount
1.179 kr
Til butik
LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount billede

Produktinformation

Stabil netværksswitch til kontor og hjemmenetværkLevelOne GSW-1657 er en 16-port gigabit switch, der giver pålidelig kablet forbindelse til pc’er, printere, access points og NAS. Den uadministrerede opsætning gør den nem at tage i brug - tilslut blot dine enheder, og få hurtig gigabit-forbindelse med fuld duplex og flow control for jævn trafik. QoS-understøttelse hjælper med at prioritere vigtige data, så netværket føles responsivt i hverdagen.Praktisk design til rack eller bordKabinet i sort/grå med LED-indikatorer for link og aktivitet giver overblik. Enheden kan monteres i rack og leveres med monteringsbeslag. Auto MDI/MDI‑X gør det let at forbinde kabler uden bekymring, og den fungerer med Cat5, Cat6 og Cat7. Med en switching-kapacitet på 32 Gbit/s og understøttelse af jumbo frames op til 10.000 byte er den et stærkt valg til filoverførsel og lokal netværkstrafik.Type: Uadministreret gigabit switchPorte: 16 × RJ‑45 (10/100/1000)QoS: UnderstøttetDuplex/flow control: Fuld duplex, flow controlAuto MDI/MDI‑X: JaStandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3x, 802.1pJumbo frames: Op til 10.000 byteMAC‑tabel: 8.192 poster; buffer: 0,5 MBYdelse: 32 Gbit/s switching; 1 Gbps: 1.488.000 ppsStrøm: 100 – 240 V, 50–60 Hz; typisk forbrug 13,3 WPoE: NejMål (H × B × D): 4,4 × 14 × 44 cmVægt: 1,48 kgDriftstemp./fugt: 0 – 45 °C; 10 – 90 % RHOpbevaringstemp.: −40 – 70 °CMedfølger: AC‑kabel, quick start‑guide, monteringsbeslag...

Produktspecifikationer

Mærke: Lovely
Kategori: Switches
Vægt: 3.12g
EAN: 4015867143117
Varenr.: 2121567
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount
1.199 kr
Til butik
LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lovely
Kategori: Switches
Vægt: 3.12g
EAN: 4015867143117
Varenr.: 2121567

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK917 kr917 krKøb
2Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
3Vivas DK1.199 kr1.278 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount

PriceData har fulgt prisen på LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount i 182 dage. Laveste pris i perioden er 618 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 918 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 788 kr.

Den nuværende pris på 917 kr er 16% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LevelOne GSW-1657 16-port gigabit switch - uadministreret, rackmount de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026917 kr1 kr (0%)
1. maj 2026918 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026917 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026918 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026917 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026918 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026917 kr277 kr (43%)
3. apr. 2026640 kr277 kr (30%)
2. apr. 2026917 kr277 kr (43%)
20. dec. 2025640 kr13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret