Gå til hovedindhold

Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

LenovoComputerskærmeEAN: 0196380977527
Pris fra 2.943 krtil 3.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.056 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.932 kr 13. maj

Sammenlign priser på Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2943 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Lenovo ThinkVision T27p-30 - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
2.943 kr
Til butik
27" Lenovo ThinkVision T27p-30 - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

Lenovo ThinkVision T27p-30 monitor leverer præcis farvegengivelse og detaljeret klarhed til kreative fagfolk og produktivitetsopgaver med et IPS-panel og ergonomiske justeringsmuligheder. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Forbindelser: HDMI, DisplayPort, USB-C, USB 3.2 Særlige funktioner: NearEdgeless 3-side bezel; 99% sRGB; TCO Certified Edge Displays; TUV Rheinland Low Blue Light; Flicker-Free Ergonomiske justeringer, omfattende forbindelser og præcis farvegengivelse effektiviserer komplekse arbejdsprocesser og sikrer komfortabel, pålidelig visning under lange kreative eller analytiske sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 63A9GAT1EU
EAN: 0196380977527
Varenr.: 3119001
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.995 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Lenovo ThinkVision T27p-30 4K UHD (3840×2160) - sort
-16%3.599 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" Lenovo ThinkVision T27p-30 4K UHD (3840×2160) - sort billede

Produktinformation

4K skærm til produktivitet og skarp detaljeLenovo ThinkVision T27p-30 er en 27" 4K UHD-skærm, der giver plads og præcision til arbejde, multitasking og skarp visning af grafik. IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og 10-bit farver med 99 % sRGB, så billedet står ensartet og naturtro fra alle vinkler. Den matte, anti-refleks overflade mindsker genskin og gør teksten let at læse gennem hele dagen.Fleksibel tilslutning og enkel kabelføringVia USB-C får du video, data og strøm i ét kabel med op til 90 W USB Power Delivery til kompatible bærbare. Skærmen har desuden indbygget USB-hub (3× USB-A), HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 og 3,5 mm hovedtelefonudgang. Kabelhåndtering i stativet hjælper med et ryddeligt setup.Ergonomi til din arbejdspladsDen medfølgende fod kan højdejusteres op til 15,5 cm, vippes, drejes og roteres 90° (pivot), så du nemt finder en behagelig arbejdsstilling. Tynde kanter giver et moderne udtryk og gør skærmen velegnet til fler-skærmsopsætninger.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 3840 × 2160 (16:9), 60 HzPanel: IPS, flad, LED-bagbelysning (W-LED)Lysstyrke: 350 cd/m² (peak), 180 cd/m² (typ.)Kontrast: 1.300:1 (typ.), dynamisk 3.000.000:1Farver: 10-bit, 1,07 mia. farver; sRGB-dækning: 99 %Responstid: 6 ms (typ.), 4 ms (hurtig)Pixeltæthed: 163 ppi; Pixelpitch: 0,155 × 0,155 mmSynsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 1× USB-C (DP Alt Mode, PD op til 90 W), 1× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, 3× USB-A (hub 3.2 Gen 1), 1× hovedtelefonudgang 3,5 mm, Ethernet LANErgonomi: Højde, tilt (-5 – 23,5°), drej (-45 – 45°), pivot (-90 – 90°)VESA: 100 × 100 mm; Kensington-låsStrøm: 35 W (typ.), 165 W (maks.), 0,5 W (standby)Mål med fod: H × B × D: 54,54 × 61,36 × 20,45 cm; Vægt: 7,3 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Skærme
Vægt: 10.87g
EAN: 0196380977527
Varenr.: 1933214
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Lenovo ThinkVision T27p-30 4K UHD (3840×2160) - sort
-16%3.619 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lenovo Thinkvision T27P-30 68.6 Cm
3.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.943 kr2.943 krKøb
2CompuMail DK2.995 kr2.995 krKøb
3Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
4Vivas DK3.619 kr3.788 krKøb
5Ultrashop3.999 kr3.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 176 dage. Laveste pris i perioden er 2.932 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 3.143 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.026 kr.

Den nuværende pris på 2.943 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Lenovo ThinkVision T27p-30 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.943 kr11 kr (0%)
13. maj 20262.932 kr1 kr (0%)
12. maj 20262.933 kr19 kr (1%)
9. maj 20262.952 kr11 kr (0%)
11. apr. 20262.963 kr1 kr (0%)
8. apr. 20262.964 kr113 kr (4%)
2. apr. 20263.077 kr8 kr (0%)
1. apr. 20263.085 kr8 kr (0%)
30. mar. 20263.077 kr3 kr (0%)
27. mar. 20263.080 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret