Gå til hovedindhold

Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller

LenovoIsenkramEAN: 0199272301479
Pris fra 45.702 krtil 50.053 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.351 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 38.737 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 45702 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo ThinkStation PGX 30KL Minitower GB10 Grace Blackwell Superchip 128GB 4TB NVIDIA Blackwell NVIDIA DGX Base OS
45.702 kr
Til butik
Lenovo ThinkStation PGX 30KL Minitower GB10 Grace Blackwell Superchip 128GB 4TB NVIDIA Blackwell NVIDIA DGX Base OS billede

Produktinformation

Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 30KL0005MW
EAN: 0199272301479
Varenr.: 1003654450
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo ThinkStation PGX - MT GB10 Grace Blackwell Superchip - 128 GB - SSD 4 TB
45.763 kr
Til butik
Lenovo ThinkStation PGX - MT GB10 Grace Blackwell Superchip - 128 GB - SSD 4 TB billede

Produktinformation

MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip, RAM 128 GB, SSD 4 TB, NVMe, NVIDIA Blackwell, 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3, NVIDIA DGX Base OS, skærm: ingen, Lenovo TopSeller

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Stationaer Workstation
Artikel nr.: 30KL0005MW
EAN: 0199272301479
Varenr.: 3416077
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo Thinkstation Pgx Armv9-a 128gb 4000gb Blackwell
48.999 kr
Til butik
Lenovo Thinkstation Pgx Armv9-a 128gb 4000gb Blackwell billede

Produktinformation

Kompakt mini-PC med GB10 Blackwell AI-chip, der leverer op til 1 PFlop 128 GB samlet LPDDR5x-hukommelse til kørsel og finjustering af store modeller 4 TB NVMe M.2 SSD giver hurtig lokal lagring til datasæt og modeller 10GbE ConnectX-7, Wi-Fi 7, USB4 og Fiber I/O accelererer dataoverførsel Sæt to enheder sammen for at skalere op til modeller med omkring 400 mia. parametre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Workstation
Artikel nr.: 30KL0005MW
EAN: 0199272301479
Varenr.: 5020072095
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Lenovo ThinkStation PGX 30KL Minitower - GB10 Grace Blackwell Superchip, 128GB RAM, 4TB SSD, NVIDIA Blackwell Computer - GEEKD.dk
49.769 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller
50.053 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK45.702 kr45.702 krKøb
2Proshop DK45.763 kr45.763 krKøb
3Dustin DK48.999 kr49.085,25 krKøb
4Geekd49.769 kr49.769 krKøb
5CS MEGASTORE DK50.053 kr50.053 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller

PriceData har fulgt prisen på Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller i 163 dage. Laveste pris i perioden er 36.169 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 45.702 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 42.144 kr.

Den nuværende pris på 45.702 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 4 TB - NVMe - NVIDIA Blackwell - 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.3 - NVIDIA DGX Base OS - skærm: ingen - Lenovo TopSeller de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202645.702 kr3.627 kr (9%)
26. maj 202642.075 kr211 kr (0%)
25. maj 202642.286 kr212 kr (0%)
24. maj 202642.498 kr213 kr (0%)
23. maj 202642.711 kr214 kr (0%)
22. maj 202642.925 kr215 kr (0%)
21. maj 202643.140 kr216 kr (0%)
12. maj 202643.356 kr218 kr (1%)
30. apr. 202643.574 kr57 kr (0%)
28. apr. 202643.517 kr57 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret