Gå til hovedindhold

Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen)

LenovoBærbare computereEAN: 0198156516862
Pris fra 6.999 krtil 10.719 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 3.720 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6999 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo Thinkbook 14 Gen 8 - 14" | Core 7 | 16GB | 512GB
6.999 kr
Til butik
Lenovo Thinkbook 14 Gen 8 - 14" | Core 7 | 16GB | 512GB billede

Produktinformation

Intel Core 7 240H, 16GB RAM, 512GB SSD, Windows 11 PRO, 14" (IPS 1920x1200 (WUXGA) 60Hz), Wifi 6E (802.11a/b/g/n/ac/ax) + BT5.3, Service & Support: 2 års Lenovo Depot Support + CO2 Offset 0,5 ton Tastaturlayout: Nordisk Anbefalede serviceopgraderinger: 3 years - Lenovo Onsite Upgrade 3 years - Lenovo Premier Support Upgrade 4 years - Lenovo Premier Support Upgrade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: 21SG008PMX
EAN: 0198156516862
Varenr.: 3365209
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 240H 16GB 512GB Intel Graphics Windows 11 Pro
7.394 kr
Til butik
Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 240H 16GB 512GB Intel Graphics Windows 11 Pro billede

Produktinformation

Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14" IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 21SG008PMX
EAN: 0198156516862
Varenr.: 1002955721
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen)
7.747 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG 14 1920 x 1200 (WUXGA) 240H 16GB 512GB Intel Graphics Windows 11 Pro
8.559 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo Thinkbook 14 G8 Intel Core 7 16gb 512gb 14 tommer
8.749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lenovo ThinkBook 14 G8 - 14" WUXGA bærbar, Intel Core 7 240H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, Windows 11 Pro
-13%10.699 kr
Før 12.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo ThinkBook 14 G8 - 14" WUXGA bærbar, Intel Core 7 240H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, Windows 11 Pro
-13%10.719 kr
Før 12.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK6.999 kr6.999 krKøb
2CompuMail DK7.394 kr7.394 krKøb
3CS MEGASTORE DK7.747 kr7.747 krKøb
4Ultrashop8.559 kr8.559 krKøb
5Dustin DK8.749 kr8.835,25 krKøb
6Boligcenter DK10.699 kr10.699 krKøb
7Vivas DK10.719 kr10.788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen)

PriceData har fulgt prisen på Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen) i 85 dage. Laveste pris i perioden er 6.999 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 7.721 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.503 kr.

Den nuværende pris på 6.999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG - Intel Core 7 - 240H / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - dobbelttonet arktisk grå - kbd: nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - med 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 20266.999 kr391 kr (5%)
10. apr. 20267.390 kr3 kr (0%)
9. apr. 20267.393 kr105 kr (1%)
8. apr. 20267.498 kr40 kr (1%)
2. apr. 20267.538 kr20 kr (0%)
1. apr. 20267.558 kr37 kr (0%)
31. mar. 20267.595 kr50 kr (1%)
25. mar. 20267.545 kr69 kr (1%)
20. mar. 20267.614 kr107 kr (1%)
15. mar. 20267.721 kr181 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret