Gå til hovedindhold

Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo

LencoLyd – tilbehørFarverig børnevenlig designBørn og musikelskereEAN: 8711902041719

Lenco SCD-971 er en kompakt boombox med CD, kassette og FM-radio. Perfekt til børn med farverigt design og nem betjening. Kør på strøm eller batterier. Læs mere

Pris fra 486 krtil 789 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 303 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 486 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenco SCD-971 Boombox Blå Grøn Orange Lilla Hvid
486 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Lenco - Bærbar radio med cd og kassette Kids Multi Colour - SCD-971
489 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco SCD-971 - Boombox - 2.4 Watt - mange farver
489 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo
496 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lenco Bærbar radio med cd og kassette Kids Multi Colour
-46%584 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Lenco Bærbar radio med cd og kassette Kids Multi Colour
594 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lenco SCD-971 Boombox Blå Grøn Orange Lilla Hvid
629 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Bærbar radio med CD og kassette Kids Multi Color
-13%789 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK486 kr486 krKøb
2Butik24 DK489 kr528 krKøb
3CS MEGASTORE DK489 kr528 krKøb
4Proshop DK496 kr535 krKøb
5Teknikproffset DK584 kr633 krKøb
6Elvvs.dk594 kr594 krKøb
7Ultrashop629 kr629 krKøb
8Estore DK789 kr789 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lenco SCD-971 Boombox - Farverig Radio CD Kassette Afspiller

Lenco

Lenco SCD-971 er en kompakt boombox med CD, kassette og FM-radio. Perfekt til børn med farverigt design og nem betjening. Kør på strøm eller batterier.

• boombox
• radio
• CD afspiller
• kassette
• børneradio
• stereosæt
• musikanlæg
• Børn og musikelskere
• Farverig børnevenlig design

Beskrivelse

Lenco SCD-971 er en farverig boombox fra Lenco som kombinerer klassisk lyd med moderne funktionalitet. Med indbygget CD-afspiller, kassettespiller og FM-radio sikrer den alsidig musikglæde til børn og unge. Det kompakte design med 2 × 1.2W stereohøjttalere og full-range 3-tommer drivere giver klar stereolyd til ethvert rum. LCD-display og intuitive mekaniske knapper gør betjeningen nem selv for de mindste, mens teleskopantennen sikrer optimal FM-radiomodtagelse. Både strøm- og batteridrift (8 × C-type) giver fleksibilitet til indendørs og udendørs brug. Perfekt til børneværelset, fester, picnics eller hyggelige stunder derhjemme med yndlingsmusikken fra CD'er, kassetter eller radio.

Specifikationer

type:Boombox stereosæt
radio:FM 87.5-108 MHz
vægt:2.2 kg
effekt:2 × 1.2W
strøm:AC 230V / DC 12V
display:LCD monokrom
batterier:8 × C-type
dimensioner:28.9 × 23.8 × 14.6 cm
højttalere:2 × 3 tommer full-range
tilslutning:3.5mm hovedtelefon

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Lenco SCD-971 køre på batterier?

Ja, den bruger 8 × C-type batterier og kan også tilsluttes AC 230V strøm for fleksibel brug.

Hvilke medietyper kan afspilles på SCD-971?

Den afspiller CD'er, kassettebånd og har FM-radio med teleskopantenne for optimal modtagelse.

Er boomboxen velegnet til børn?

Ja, det enkle design og farverige udseende gør den perfekt til børn med nem betjening og sikre lydniveauer.

Har den mulighed for privat lytning?

Ja, der er en 3.5mm hovedtelefonudgang så børn kan lytte privat uden at forstyrre andre.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo

PriceData har fulgt prisen på Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo i 173 dage. Laveste pris i perioden er 486 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 531 kr.

Den nuværende pris på 486 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 12 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Lenco SCD-971 - Portable FM radio CD/Cassette player - Multi colour - FM - Stereo de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. apr. 2026486 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026487 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026488 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026489 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026490 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026491 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026492 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026493 kr106 kr (18%)
25. mar. 2026599 kr5 kr (1%)
24. mar. 2026594 kr42 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret