Gå til hovedindhold

Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun

LencoElektronikEAN: 8711902041009
Pris fra 1.387 krtil 1.929 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 542 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.364 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1387 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Lenco - Pladespiller med Bluetooth® og to separate højttalere Wood - LS-300WD
1.387 kr
Til butik
Lenco - Pladespiller med Bluetooth® og to separate højttalere Wood - LS-300WD billede

Produktinformation

Lenco LS-300WD er et komplet pladespillersystem, hvor hovedenheden er konstrueret i robust MDF (Medium-Density Fiberboard), der sikrer både holdbarhed og et klassisk design. De to medfølgende højttalere er fremstillet i træ, hvilket ikke kun forbedrer det visuelle udtryk, men også lydkvaliteten gennem naturlig resonans. Højttalerne kan placeres frit i rummet for en ægte stereooplevelse og optimal lydfordeling.Pladespilleren har et støjsvagt remdrev, der reducerer motorstøj og vibrationer for stabil og ren lydgengivelse. Med speed switch kan du nemt vælge mellem 33 og 45 RPM, hvilket gør det muligt at afspille både dine LP’er og singleplader. Ud over vinylafspilning giver den indbyggede Bluetooth-modtager dig mulighed for at streame musik trådløst fra smartphone eller tablet.For at forlænge levetiden på dine vinylplader er Lenco LS-300WD udstyret med en autostop-funktion. Når pladen er færdigafspillet (især ved 33 RPM), stopper tallerkenen automatisk så unødig slitage og ridser undgås.Et aftageligt plastikstøvcover følger med og beskytter både pladespilleren og dine plader mod støv, når den ikke er i brug. De separate træhøjttalere tilsluttes via eksterne stik og medfølgende højttalerkabler, så du nemt kan opnå optimal placering. Systemet er desuden energieffektivt med et typisk strømforbrug på 24 W og kun 1 W i standby.2 separate træhøjttalere (10W RMS pr. højttaler)Lenco LS-300WD fås i både træ og sort, så du kan vælge det design, der passer bedst til dit hjem og din stil.Med Lenco LS-300WD får du en alsidig og brugervenlig pladespiller, der kombinerer nostalgisk vinylafspilning med moderne funktioner som bluetooth-streaming, autostop og separate træhøjttalere. Perfekt til både vinylentusiaster og dig, der ønsker fleksibel musikafspilning i høj kvalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenco
Kategori: Underholdning
Artikel nr.: 8711902041009
EAN: 8711902041009
Varenr.: 8711902041009
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco LS-300 - Audiosystem - 2 x 10 Watt - træ
1.387 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun
1.387 kr
Til butik
Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun billede

Produktinformation

Pladespiller med Bluetooth og to separate træhøjttalere kombinerer stereoafspilning, remtrukket pladespillerydelse og et kabinetdesign i træ/MDF. Lenco LS-300WD (LS-300WOOD) er et moderne lydsystem til vinylplader og Bluetooth-streaming med en fuldt manuel remtrukken pladespiller med medfølgende Audio-Technica AT3600 moving magnet-pickup samt eksterne kablede højttalere med en samlet udgang på 20W. Bluetooth-lydmodtager til streaming fra din smartphone Afspiller 33 og 45 RPM plader Auto-stop-funktion hjælper med at beskytte plader ved at stoppe rotationen To eksterne kablede højttalere (2-kanals stereo) Inkluderer støvlåg med hængsler og AC-strømadapter RCA phono-lydudgang på bagsiden Nyd vinyllytning med enkel betjening, rumfyldende stereolyd og praktisk trådløs afspilning i én samlet opsætning.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenco
Kategori: Pladespiller
Artikel nr.: LS-300WOOD
EAN: 8711902041009
Varenr.: 2870991
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenco LS-300 Pladespiller Bluetooth-audiomodtager 20Watt
1.457 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lenco Pladespiller med Bluetooth® og to separate højttalere Wood
-7%1.861 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Pladespiller med Bluetooth og 2 træhøjttalere
-13%1.929 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK1.387 kr1.387 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.387 kr1.387 krKøb
3Proshop DK1.387 kr1.387 krKøb
4CompuMail DK1.457 kr1.457 krKøb
5Teknikproffset DK1.861 kr1.930 krKøb
6Estore DK1.929 kr1.929 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun

PriceData har fulgt prisen på Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.340 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 1.388 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.372 kr.

Den nuværende pris på 1.387 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Lenco LS-300WD - Record Player with Bluetooth® and two separate speakers - Wood - Pladespiller Brun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.387 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.385 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.386 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.385 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.386 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.387 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.388 kr3 kr (0%)
12. maj 20261.385 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.386 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.387 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret