Gå til hovedindhold

Panasonic Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds

PanasonicKameraobjektiverEAN: 5025232928736
Pris fra 3.556 krtil 6.070,02 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.514,02 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.545 kr 13. maj

Sammenlign priser på Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3556 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds
3.556 kr
Til butik
Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds billede

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Alle Objektiver
Farve: 4
Artikel nr.: H-X09E
EAN: 5025232928736
Varenr.: 8479267
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Leica DG Summilux H-X09 Vidvinkel objektiv
3.622 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Panasonic Leica DG Summilux H-X09 - wide-angle lens - 9 mm
3.931 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Panasonic LEICA DG SUMMILUX 9mm F/1.7 ASPH. - Kamera objektiv
6.070,02 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.556 kr3.556 krKøb
2CompuMail DK3.622 kr3.622 krKøb
3Proshop DK3.931 kr3.931 krKøb
4MAXiPRO6.070,02 kr6.070,02 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds

PriceData har fulgt prisen på Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds i 167 dage. Laveste pris i perioden er 3.545 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 4.020 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.768 kr.

Den nuværende pris på 3.556 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Leica DG Summilux H-X09 - Vidvinkel objektiv - 9 mm - f/1.7 ASPH. - Micro Four Thirds de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.556 kr66 kr (2%)
23. maj 20263.622 kr5 kr (0%)
22. maj 20263.627 kr82 kr (2%)
13. maj 20263.545 kr11 kr (0%)
12. maj 20263.556 kr11 kr (0%)
2. maj 20263.545 kr11 kr (0%)
1. maj 20263.556 kr11 kr (0%)
30. apr. 20263.545 kr77 kr (2%)
29. apr. 20263.622 kr293 kr (7%)
19. apr. 20263.915 kr70 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret