Gå til hovedindhold

Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal

LegrandEludstyrEAN: 3245064128230
Pris fra 525 krtil 886 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 361 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 459 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 525 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Legrand MicroRex AQT31 kontaktur, mekanisk, 230V, 1 kanal
525 kr
Til butik
Legrand MicroRex AQT31 kontaktur, mekanisk, 230V, 1 kanal billede

Produktinformation

Kontaktur fra Legrand til montering på DIN-skinne med ugeprogram. Uret kører på 24 timers basis da tallene skifter hvert andet tal, så det er altid til at følge med i, hvad klokken er. Uret har automatisk skift mellem sommer- og vintertid.

Produktspecifikationer

Mærke: Legrand
Kategori: Tavlemateriel
Farve: gray
Størrelse: 52.5x83x60 mm
EAN: 3245064128230
Varenr.: 3923301113
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal
549 kr
Til butik
Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Mærke: Legrand
Kategori: Tavlemateriel
Farve: gray
Størrelse: 52.5x83x60 mm
EAN: 3245064128230
Varenr.: 3923301113
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MICROREX3 AQT31 DØGN ANALOG 230V AUT S/V
551,99 kr
Til butik
MICROREX3 AQT31 DØGN ANALOG 230V AUT S/V billede

Produktinformation

Legrand analog og digital ure/timere kan bruges til alt fra styring af uden dørs lys til afrimning. Urene kommer primært for montage på DIN skinne men enkelte versioner er udført for låge montage og yderligere nogle kan væg monteres men et beslag. Analoge...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 3245064128230
Varenr.: 15845351620943
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Legrand Microrex3 kontaktur, mekanisk, 1 kanal, døgnprogram
589 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Legrand 412823, 84 mm, 97 mm, 56 mm, 175 g, 1 stk
885 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Legrand MicroRex3 AQT31 døgnur analog 230V
886 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK525 kr525 krKøb
2LavprisVVS549 kr549 krKøb
3EL-GROSSISTEN551,99 kr551,99 krKøb
4Greenline589 kr589 krKøb
5CS MEGASTORE DK885 kr924 krKøb
6Proshop DK886 kr925 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal

PriceData har fulgt prisen på Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal i 173 dage. Laveste pris i perioden er 447 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 525 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 483 kr.

Den nuværende pris på 525 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Legrand MicroRex AQT31 mekanisk kontaktur med 230V og 1 kanal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 2026525 kr56 kr (12%)
2. jun. 2026469 kr50 kr (10%)
31. maj 2026519 kr6 kr (1%)
30. maj 2026525 kr6 kr (1%)
26. maj 2026519 kr50 kr (11%)
12. maj 2026469 kr56 kr (11%)
11. maj 2026525 kr56 kr (12%)
1. maj 2026469 kr4 kr (1%)
27. apr. 2026465 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026466 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret