Gå til hovedindhold

Schneider Electric Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001

Schneider ElectricBelysningFærdigmonteretBoliginstallationerEAN: 5709276300221

Legrand LE4 3240KG0001 færdigmonteret gruppetavle til indbygning med 4 rækker. Komplet med Schneider Electric komponenter og transientbeskyttelse. Læs mere

Pris fra 7.776 krtil 9.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.523 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7776 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001
7.776 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret boligtavle indbyg med transientbeskyttelse
8.222 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret gruppetavle til indbygning LE4 3240KG0001 i hvid
-6%8.699 kr
Før 9.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret gruppetavle til indbygning, LE4 3240KG0001
9.139 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret gruppetavle for indbygning LE4 3240KG0001
9.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK7.776 kr7.776 krKøb
2LavprisEl8.222 kr8.222 krKøb
3LavprisVVS8.699 kr8.699 krKøb
4BilligVVS DK9.139 kr9.139 krKøb
5Greenline9.299 kr9.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Legrand Gruppetavle LE4 3240KG0001

Schneider Electric

Legrand LE4 3240KG0001 færdigmonteret gruppetavle til indbygning med 4 rækker. Komplet med Schneider Electric komponenter og transientbeskyttelse.

• gruppetavle
• boligtavle
• tavlemateriel
• legrand tavle
• schneider
• indbyg
• resi9
• drivia
• Boliginstallationer
• Færdigmonteret

Beskrivelse

Legrand LE4 3240KG0001 er en færdigmonteret gruppetavle til indbygning, der leveres klar til montering. Tavlen er fremstillet af Legrand med kvalitets Schneider Electric komponenter og kommer komplet med godkendelse og varmeberegning. Tavlen har 4 rækker og indeholder transientbeskyttelse fra Dan Delektron, fejlstrømsrelæer (HPFI) og automatsikringer i forskellige størrelser. Med dimensionerne 250 x 625 x 103,5 mm passer den perfekt til standard boliginstallationer. Tavlen er designet til indbygning og kan tilsluttes fra alle sider samt bagsiden, hvilket giver fleksibilitet ved installation. Serien Drivia sikrer moderne design og pålidelig funktion til både nye installationer og renoveringer.

Specifikationer

farve:Hvid
serie:Drivia
indhold:Schneider Electric komponenter
størrelse:250 x 625 x 103,5 mm
godkendelse:Ja med varmeberegning
kabeltilgang:Alle sider + bagside
antal_rækker:4 rækker
monteringstype:Indbygning
fejlstrømsrelæ:2x HPFI 40A 4-polet
automatsikringer_2p:6x 10A
automatsikringer_4p:3x 16A, 2x 10A
transientbeskyttelse:Dan Delektron TT

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er gruppetavlen godkendt til brug?

Ja, tavlen leveres komplet med godkendelse og varmeberegning, så den er klar til montering og brug.

Hvilke komponenter er inkluderet?

Tavlen indeholder Schneider Electric Resi9 komponenter: transientbeskyttelse, fejlstrømsrelæer og automatsikringer i forskellige størrelser.

Kan tavlen monteres i alle boliger?

Ja, med standardmålene 250 x 625 x 103,5 mm passer den til de fleste boliginstallationer og kan tilsluttes fra alle sider.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001

PriceData har fulgt prisen på Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 7.776 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 8.304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.037 kr.

Den nuværende pris på 7.776 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Boligtavle 4 rkker, indbyg, monteret, med transientbeskyttelse, 3240KG0001 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20267.776 kr446 kr (5%)
25. feb. 20268.222 kr82 kr (1%)
16. feb. 20268.304 kr98 kr (1%)
19. jan. 20268.206 kr81 kr (1%)
15. jan. 20268.125 kr80 kr (1%)
11. jan. 20268.045 kr80 kr (1%)
25. dec. 20257.965 kr79 kr (1%)
21. dec. 20257.886 kr78 kr (1%)
11. dec. 20257.808 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret