Gå til hovedindhold

No brand Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid

No brandBelysningFærdigmonteret og godkendtPrivate boliger og renoveringerEAN: 5707204000045

Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 hvid med Drivia kabinet. Inkluderer HPFI 40A, automatsikringer og kombirelæ - klar til montering i private hjem. Læs mere

Pris fra 1.802 krtil 2.277 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 475 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.795 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1802 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret boligtavle LE2 01.1020, Hvid
1.802 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid
-10%1.899 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020
2.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Legrand færdigmonteret gruppetavle, LE2 01.1020
2.129 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Boligtavle LE2 01.1020 hvid
2.277 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.802 kr1.802 krKøb
2LavprisVVS1.899 kr1.899 krKøb
3Greenline2.099 kr2.099 krKøb
4BilligVVS DK2.129 kr2.129 krKøb
5WATTOO.DK2.277 kr2.277 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 hvid

No brand

Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 hvid med Drivia kabinet. Inkluderer HPFI 40A, automatsikringer og kombirelæ - klar til montering i private hjem.

• gruppetavle
• boligtavle
• eltavle
• legrand tavle
• drivia
• færdigmonteret tavle
• elektrisk tavle
• HPFI tavle
• automatsikring tavle
• Private boliger og renoveringer
• Færdigmonteret og godkendt

Beskrivelse

Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 hvid er en komplet elektrisk gruppetavle designet til private boliger. Denne færdigmonterede Drivia gruppetavle fra Legrand leveres klar til installation og er ideel til både renovering og nyinstallation. Tavlen er hvid (RAL 9003) og har 2 rækker til komponenterne. Den indeholder 1 stk HPFI 40A 4-polet, 1 stk automatsikring C 16A 4-polet, 2 stk automatsikring C 13A 2-polet og 1 stk kombirelæ C 13A 1-polet+nul. Gruppetavlen leveres komplet med godkendelse og varmeberegning, hvilket sikrer nem og problemfri installation. Tavlen måler 250 x 375 x 103,5 mm og har indgang for kabler fra 4 sider eller bagfra.

Specifikationer

HPFI:40A 4-polet - 1 stk
farve:Hvid (RAL 9003)
serie:Drivia
fabrikant:Legrand
kombirelæ:C 13A 30mA 1-polet+nul - 1 stk
størrelse:250 x 375 x 103,5 mm (B x H x D)
målerplads:Ingen måler
kabelindgang:4 sider eller bagfra
antal_rækker:2 rækker
certificering:Godkendt med varmeberegning
hovedafbryder:Nej
transientbeskyttelse:Nej
automatsikring_2_polet:C 13A - 2 stk
automatsikring_4_polet:C 16A - 1 stk

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er gruppetavlen godkendt til installation?

Ja, tavlen leveres komplet med godkendelse og varmeberegning, så den er klar til professionel installation.

Hvor mange automatsikringer er der i tavlen?

Tavlen indeholder i alt 3 automatsikringer: 1 stk C 16A 4-polet og 2 stk C 13A 2-polet, plus en HPFI og kombirelæ.

Kan tavlen bruges i alle rum?

Tavlen er designet til normale tørre rum og er særligt velegnet til private hjem, men bør ikke installeres i fugtige rum.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid

PriceData har fulgt prisen på Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid i 148 dage. Laveste pris i perioden er 1.795 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 2.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.878 kr.

Den nuværende pris på 1.802 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Legrand færdigmonteret gruppetavle LE2 01.1020 i hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.802 kr97 kr (5%)
2. jun. 20261.899 kr100 kr (5%)
1. jun. 20261.999 kr100 kr (5%)
30. maj 20261.899 kr100 kr (5%)
12. maj 20261.999 kr100 kr (5%)
11. maj 20262.099 kr100 kr (5%)
9. maj 20261.999 kr155,9 kr (8%)
7. maj 20261.843,1 kr155,9 kr (8%)
6. maj 20261.999 kr155,9 kr (8%)
3. maj 20261.843,1 kr41,1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret