Gå til hovedindhold

Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm

LegrandKontakterKabel managementTV og hjemmeunderholdningEAN: 3245060801953

Legrand BATIBOX Mediabox til montering bag væghængt TV. Skjuler alle kabler og installationer med plads til både stærkstrøm og svagstrøm komponenter. Læs mere

Pris fra 490 krtil 983,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 493,75 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 462 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 490 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Batibox Mediabox 2x5M, hvid, 296 x 154 x 53 mm
490 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Batibox Mediabox 2x5M, hvid, 285x142x50 mm
506,53 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Batibox Mediabox 2x5M, hvid, 285x142x50 mm
506,53 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Batibox mediabox 2x5 m
528,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm
546 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Batibox mediabox 2x5m hvid, 285X142X50MM
608 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Batibox Multimedia Box 2X5M 80195
983,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK490 kr529 krKøb
2EL-GROSSISTEN506,53 kr506,53 krKøb
3EL-NETSALG506,53 kr506,53 krKøb
4MaintainIt528,75 kr528,75 krKøb
5Proshop DK546 kr585 krKøb
6Elvvs.dk608 kr608 krKøb
7vvsfittings.dk983,75 kr983,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Legrand BATIBOX Mediabox 2X5M hvid

Legrand

Legrand BATIBOX Mediabox til montering bag væghængt TV. Skjuler alle kabler og installationer med plads til både stærkstrøm og svagstrøm komponenter.

• mediabox
• tv boks
• installationsboks
• kabel management
• legrand boks
• væg tv boks
• el boks
• TV og hjemmeunderholdning
• Kabel management

Beskrivelse

Legrand BATIBOX Mediabox 2X5M er den ideelle løsning til at montere bag væghængte TV og skjule alle installationer på en professionel måde. Denne hvide installationsboks måler 285x142x50mm og er forberedt til både stærkstrøm og svagstrøm komponenter. Alle tilslutninger foregår indvendigt i boksen som i en gulvboks, hvilket giver et rent og organiseret udtseende. Boksen har 10 moduler og kan bestykkes med Mosaic installationsmateriel fra Legrand. Konstruktionen består af en forfradåse og indmuringsdåse, som giver fleksible installationsmuligheder. Med sin kompakte dybde på kun 50mm passer den perfekt bag moderne fladskærms-TV uden at skabe for meget udspring fra væggen.

Specifikationer

mål:285x142x50 mm
farve:Hvid
serie:BATIBOX
vægt:590 gram
moduler:10 stk (2x5M)
materiale:Plast hvid
anvendelse:TV montering
udskæring:285x142 mm
kompatibilitet:Mosaic installationsmateriel
monteringstype:Forfra og indmuringsdåse
indvendig_dybde:40 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken størrelse TV kan denne boks bruges til?

BATIBOX Mediabox er universelt designet til væghængte TV og passer til de fleste moderne fladskærme, da den kun stikker 50mm ud fra væggen.

Kan den bruges til både strøm og netværkskabler?

Ja, boksen er forberedt til både stærkstrøm og svagstrøm, så du kan føre både strømkabler og HDMI/netværkskabler gennem den.

Hvordan monteres den i væggen?

Boksen monteres med både forfradåse og indmuringsdåse, hvilket giver fleksible installationsmuligheder afhængigt af vægtype og setup.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm

PriceData har fulgt prisen på Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 413 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 506,53 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 462 kr.

Den nuværende pris på 490 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Legrand BATIBOX mediabox 2X5M hvid 285X142X50mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026490 kr1 kr (0%)
30. maj 2026491 kr6 kr (1%)
29. maj 2026485 kr7 kr (1%)
28. maj 2026492 kr1 kr (0%)
25. maj 2026493 kr1 kr (0%)
22. maj 2026494 kr1 kr (0%)
21. maj 2026495 kr6 kr (1%)
20. maj 2026489 kr10 kr (2%)
17. maj 2026479 kr1 kr (0%)
15. maj 2026480 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret