Gå til hovedindhold

LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele)

LEGOSamleklodserEAN: 5702017421346
Pris fra 445 krtil 779 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 334 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 339 kr 28. apr.

Sammenlign priser på LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 445 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Star Wars 75349 Kaptajn Rex' hjelm
445 kr
Til butik
LEGO Star Wars 75349 Kaptajn Rex' hjelm billede

Produktinformation

Tag kommandoen over en kreativ mission for at bygge denne fantastiske LEGO® Star Wars™ version af kaptajn Rex' hjelm. Målret dit fokus, når du gengiver autentiske detaljer på klonkommandøren fra 501. legions hjelm i LEGO stil. Placer din kreation på den klodsbyggede stand med navneplade som prikken over i'et på en vidunderlig udstillingsmodel, der vil vække minder om klassiske scener fra Star Wars: The Clone Wars hos enhver fan. Genoplev dramatiske scener fra Star Wars: The Clone Wars, mens du bygger Klodsbygget udstillingsstand med navneplade Indgår i en samlerserie af LEGO® Star Wars™ hjelme Gaveidé til voksne Star Wars™ fans og passionerede LEGO® byggere Modellen er over 21 cm høj 18+, 854 dele, 354mm x 191mm x 118mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 75349
EAN: 5702017421346
Varenr.: 3135522
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Star Wars - Kaptajn Rex' Hjelm 75349 - 854 Dele
549,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Star Wars - Captain Rex Helmet V29 75349
-14%555 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Star Wars - Captain Rex Helmet V29 75349 billede

Produktinformation

Visa din vördnad för den store klonkommendören i 501:a legionen med den klossbyggda samlarmodellen LEGO® Star Wars™ Captain Rex Helmet (75349) för vuxna, Öva på mindfulness medan du fångar varje detalj hos hjälmen från Star Wars: The Clone Wars. Lägg till det byggbara visningsstället med namnskylt för att en iögonfallande uppvisningsmodell för hemmet eller arbetsplatsen. Du hittar enkla instruktioner i förpackningen och i appen LEGO Builder, som hjälper dig genom varje steg av den engagerande kreativa upplevelsen. När du är redo för en ny byggutmaning kan du hålla utkik efter andra LEGO Star Wars hjälmar som är nya för mars 2023 att lägga till i din samling. Allt började för länge sedan i en galax långt, långt borta. Nu fortsätter sagan i ditt eget hem med LEGO Star Wars set för vuxna. Utforska sortimentet och upptäck massor av födelsedags- och julklappsidéer för Star Wars fans eller hängivna LEGO byggare. - Från 18 år.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017421346
Varenr.: C23408
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO Star Wars - Captain Rex™ Helmet (75349) - GEEKD.dk
569 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Star Wars - Kaptajn Rex' Hjelm - 75349
589,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
75349 LEGO Star Wars Kaptajn Rex' hjelm
599,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele)
-2%649 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele)
-1%669 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Klodshelten
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Kaptajn Rex´ hjelm (75349)
695 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Star Wars - Captain Rex Hjelm V29 75349
-13%779 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK445 kr484 krKøb
2Kids-world.dk549,95 kr549,95 krKøb
3Teknikproffset DK555 kr614 krKøb
4Geekd569 kr569 krKøb
5Gucca.dk589,95 kr589,95 krKøb
6Legekæden599,95 kr599,95 krKøb
7Boligcenter DK649 kr649 krKøb
8Vivas DK669 kr748 krKøb
9Klodshelten695 kr695 krKøb
10Estore DK779 kr779 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 339 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 445 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 428 kr.

Den nuværende pris på 445 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LEGO Star Wars 75349 Captain Rex - hjelm til udstilling (18+, 854 dele) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026445 kr3 kr (1%)
1. jun. 2026442 kr3 kr (1%)
30. maj 2026445 kr8 kr (2%)
21. maj 2026437 kr5 kr (1%)
12. maj 2026442 kr103 kr (30%)
28. apr. 2026339 kr103 kr (23%)
25. apr. 2026442 kr26,04 kr (6%)
24. apr. 2026415,96 kr26,04 kr (6%)
20. apr. 2026442 kr5 kr (1%)
15. apr. 2026437 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret