Gå til hovedindhold

LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk

LEGOSamleklodserEAN: 5702018068182
Pris fra 159 krtil 346 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 187 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 129 kr 11. apr.

Sammenlign priser på LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 159 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Speed Champions 77253 Bugatti Vision GT-hypersportsvogn
159 kr
Til butik
LEGO Speed Champions 77253 Bugatti Vision GT-hypersportsvogn billede

Produktinformation

Byg din egen LEGO® udgave af den fantastiske Bugatti Vision Gran Turismo-hypersportsvogn! Byg, leg, og udstil Speed Champions-modellen som en del af din samling. Racerbilen har de samme designdetaljer som den virkelige bil og den virtuelle udgave fra videospilserien Gran Turismo. Legesættet indeholder også en Bugatti-minifigur, der kan sættes ind i bilens cockpit med enkeltsæde. Med en minifigur af en Bugatti-kører, som kan sættes ind i cockpittet til rolleleg Autentiske designdetaljer omfatter en hesteskoformet frontgrill og 8-øjede forlygter Bugatti-legetøjsmodel af en bil, der kan udstilles på en hylde eller et skrivebord efter leg Gaveidé til børn fra 9 år, gamere og voksne samlere af bilmodeller Hold udkig efter flere LEGO® Speed Champions racerbiler at samle på (sælges separat) 9+, 284 dele, 141mm x 262mm x 61mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 77253
EAN: 5702018068182
Varenr.: 3404364
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Speed Champions 77253 Bugatti Vision GT-hypersportsvogn
169 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Speed Champions – Bugatti Vision GT Hyper Sports Car (77253)
218 kr
Til butik
LEGO Speed Champions – Bugatti Vision GT Hyper Sports Car (77253) billede

Produktinformation

Oplev spændingen ved fart og elegancen i designet med LEGO® Speed Champions Bugatti Vision Gran Turismo Hyper Sports Car. Dette byggesæt er perfekt til drenge og piger fra 9 år og opefter og giver en unik mulighed for at bygge, lege med og stolt udstille en model, der fanger essensen af et af de mest ikoniske køretøjer fra Gran Turismo-videospilserien. Denne Bugatti-model er udformet med omhyggelig opmærksomhed på detaljer og gengiver det visionære design af bilen, som Bugatti skabte til Gran Turismo-videospillet fra 2015. Fra den karakteristiske hesteskoformede kølergrill til den markante bagvinge er hvert element trofast gengivet. Modellen har også de karakteristiske 8-øjede forlygter, en slank tagfinne og brede dæk prydet med 'Michelin'-logoet, hvilket sikrer en autentisk og fordybende byggeoplevelse. For at gøre det endnu mere spændende indeholder sættet en minifigur klædt i et stilfuldt Bugatti-outfit, klar til at sætte sig bag rattet i cockpittet. Uanset om du arrangerer spændende løb eller udstiller modellen som et blikfang, vil dette sæt helt sikkert fange og inspirere. Med 284 dele er dette sæt ikke bare et stykke legetøj, men en indgang til en verden af teknik og design. Det er en ideel gave til unge bilentusiaster og spirende byggere, der er ivrige efter at udforske den indviklede verden af innovation inden for bilindustrien. Appen "LEGO" forbedrer byggeoplevelsen ved at tilbyde digitale instruktioner, der giver dig mulighed for at zoome, rotere i 3D og nemt følge med i dine fremskridt. LEGO Speed Champions-byggesæt er kendt for deres evne til at bringe ikoniske køretøjer til live, og denne Bugatti Vision GT er ingen undtagelse. Det er mere end bare en model – det er en hyldest til hastighed, stil og byggekunsten. Så gør dig klar til en spændende rejse ind i verden af højtydende biler, og lad din fantasi løbe afsted!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702018068182
Varenr.: D40888
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
77253 LEGO Speed Champions Bugatti Vision GT-hypersportsvogn
249,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Speed Champions hypersportsbilen Bugatti Vision GT 77253
270 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk
346 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK159 kr198 krKøb
2CS MEGASTORE DK169 kr208 krKøb
3Teknikproffset DK218 kr267 krKøb
4Legekæden249,95 kr249,95 krKøb
5Komplett DK270 kr270 krKøb
6Geekd346 kr346 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 129 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 198 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 164 kr.

Den nuværende pris på 159 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LEGO Speed Champions - Bugatti Vision GT Hyper Sportsvogn - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026159 kr10 kr (6%)
21. apr. 2026169 kr40 kr (31%)
11. apr. 2026129 kr40 kr (24%)
13. mar. 2026169 kr3 kr (2%)
10. mar. 2026166 kr37 kr (29%)
24. feb. 2026129 kr38 kr (23%)
19. feb. 2026167 kr2 kr (1%)
17. feb. 2026169 kr10 kr (6%)
7. feb. 2026159 kr8 kr (5%)
6. feb. 2026167 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret