Gå til hovedindhold

LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser)

LEGOKonstruktionssætEAN: 5702018069271
Pris fra 999 krtil 3.979 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.980 kr (75% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball
-13%999 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball billede

Produktinformation

Husk tilbage til dengang, du spillede Pokémon, med et byggesæt med Pikachu. Fordyb dig i det berigende byggeprojekt Udstil din model af Pikachu i en dynamisk kampstilling på vej ud af en Poké Ball ved hjælp af dens bevægelige ben, arme og fødder. Fjern den fra den store stand, og sæt den i en afslappet hvilestilling. Tilpas halen for at give den en mandlig eller kvindelig form. Juster Pikachu-figurens ører og lemmer for at sætte den i en dynamisk kampstilling LEGO® modelsættet har en udstillingsstand med lynmotiv Den klodsbyggede Pokémon-figur er et farverigt indretningselement til gamer-værelset En nostalgisk gave til voksne Pokémon-fans og gamere fra 18 år Gør den kreative oplevelse ekstra sjov med LEGO® Builder appen 18+, 2050 dele, 480 x 378 x 112 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 72152
EAN: 5702018069271
Varenr.: 3404323
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball
1.099 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser)
-1%1.409 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser) billede

Produktinformation

Byg et udstillingsklart ikon fra Pokémon i LEGOForkæl dig selv eller en anden fan med LEGO Pokémon sættet Pikachu og Poké Ball. Modellen er designet til 18+ byggere og giver timevis af fordybende byggeri med i alt 2.050 elementer. Resultatet er en dynamisk Pikachu på base, ledsaget af en Poké Ball - perfekt som blikfang på hylden for enhver Pokémon-entusiast.For voksne fans af byggelegetøjSættet hører til serien Pokémon og leveres med byggevejledning, så du trygt kan gå i gang trin for trin. Den færdige model viser Pikachu i spring med karakteristiske gule detaljer og søde ansigtstræk, mens den røde og hvide Poké Ball fuldender udtrykket. Et oplagt projekt til afslapning, fordybelse og flot display.Anbefalet alder: 18+ årAntal elementer: 2.050Serie: PokémonByggevejledning: JaModelmål (ca.): H 35 cm, B 26 cm, D 39 cmPakkemål: 48 × 37,8 × 11 cmPakkens vægt: 2,56 kgAdvarsler: Ikke egnet til børn under 3 år pga. små dele. Brug under opsyn af en voksen. Gem emballagen for vigtige oplysninger....

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: LEGO
Vægt: 5.09g
EAN: 5702018069271
Varenr.: 2147282
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser)
-1%1.429 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Pokémon Pikachu og Poké Ball 72152
1.599 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Pokémon - Pikachu Og Poké Ball 72152 - 2050 Dele
1.599,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
72152 LEGO Pokémon Pikachu og Poké Ball
1.599,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO Pokémon Pikachu and Poké Ball - GEEKD.dk
3.979 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK999 kr999 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.099 kr1.099 krKøb
3Boligcenter DK1.409 kr1.409 krKøb
4Vivas DK1.429 kr1.508 krKøb
5Komplett DK1.599 kr1.599 krKøb
6Kids-world.dk1.599,95 kr1.599,95 krKøb
7Legekæden1.599,95 kr1.599,95 krKøb
8Geekd3.979 kr3.979 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser) i 140 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.157 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for LEGO Pokémon 72152 Pikachu og Poké Ball - samlesæt til voksne (2050 klodser) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026999 kr100 kr (9%)
23. maj 20261.099 kr50 kr (4%)
6. maj 20261.149 kr90 kr (7%)
2. maj 20261.239 kr60 kr (5%)
14. jan. 20261.299 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret