Gå til hovedindhold

LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers

LEGOKonstruktionssætEAN: 5702017566733
Pris fra 55 krtil 149 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 94 kr (63% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 46,36 kr 20. maj

Sammenlign priser på LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 55 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60400 Gokarts og racerkørere
55 kr
Til butik
LEGO City 60400 Gokarts og racerkørere billede

Produktinformation

Gas motorerne op, for det er tid til episk LEGO® City gokart-racerløb! Tag hjelmen på, og vælg din slæde - bliver det den flammende orange gokart eller den cool i turkis? Kravl ombord, spænd selen, og gør dig klar til dækhvinende action med sømmet i bund! Hvem vinder og får den eftertragtede vinderpokal? Gør dig klar til racerløb! Indeholder gokarts i turkis og orange, 2 minifigurer af kørere og en pokal Sæt minifigurerne af gokartkørere i cockpitterne, og lad den sjove leg begynde Gør den kreative oplevelse ekstra sjov for børn med LEGO® Builder appen Dette LEGO® legesæt kan gives som en overraskelse i enhver anledning til børn fra 5 år Boost legen ved at kombinere sæt (sælges separat) fra LEGO® City sortimentet 5+, 99 elements, 141mm x 157mm x 45mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 60400
EAN: 5702017566733
Varenr.: 3221059
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO City Great Vehicles Gokart og racerkører 60400
55 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers
-9%81 kr
Før 89 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO City Great Vehicles 60400  - Go-Karts and Race Drivers billede

Produktinformation

Fans of race car toys can enjoy endless action with this LEGO® City Go-Karts and Race Drivers (60400) toy vehicle playset for kids aged 5 and up. Little racers can choose between 2 driver minifigures before playing out exciting competitions with the orange and turquoise mini go-karts. This toy go-kart racing set makes a fun gift for kids and includes an easy-to-follow printed building guide, with digital instructions available in the LEGO Builder app. Using this intuitive building companion, kids can zoom in and rotate sets in 3D to visualize models from all angles as they build. The app also lets them track their progress and explore and save virtual playsets. Children grow up surrounded by amazing vehicles and machines and with LEGO City building sets they explore them up close with realistic models and fun characters that inspire open-ended, imaginative play without limits. Toy go-kart racing playset – Hands-on race action awaits with the LEGO® City Go-Karts and Race Drivers vehicle building set for ages 5 and up, What’s in this toy playset? – Everything kids need to build a turquoise go-kart and an orange one, plus 2 race driver minifigures and a winner’s trophy element, Imaginative play – Pop the LEGO® go-kart driver minifigures into the cockpits of the vehicles to unleash a world of creative play and storytelling, Includes an interactive guide – Kids can zoomin and rotate models in 3D, track building progress and explore and save virtual playsets in the intuitive LEGO® Builder app, Looking for a fun gift for kids aged 5 and up? – Surprise your favorite go-kart fan when you give this set as a gift or any-day treat, Action without limits – Unleash more fun and adventures when you combine this mini go-kart racing set with other sets (sold separately) from the LEGO® City range, Make learning fun – LEGO® City building toys help kids develop confidence and key life skills through open-ended creative play, LEGO® City toys for play and display – Each go-kart model in this 99-piece playset measures over 1 in. (3 cm) high, 3 in. (8 cm) long and 1.5 in. (4 cm) wide.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017566733
Varenr.: C52221
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Gokarts Og Racerkørere 60400 - 99 Dele
89,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
60400 LEGO City Great Vehicles Gokarts og racerkørere
89,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 60400 City Go-Karts with Racers - GEEKD.dk
101 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO City gokarts og racerkørere 60400
-13%129 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO City gokarts og racerkørere 60400
-12%149 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK55 kr94 krKøb
2Komplett DK55 kr55 krKøb
3Teknikproffset DK81 kr130 krKøb
4Kids-world.dk89,95 kr89,95 krKøb
5Legekæden89,95 kr89,95 krKøb
6Geekd101 kr101 krKøb
7Boligcenter DK129 kr129 krKøb
8Vivas DK149 kr228 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers

PriceData har fulgt prisen på LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers i 162 dage. Laveste pris i perioden er 46,36 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 60 kr.

Den nuværende pris på 55 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LEGO City Great Vehicles 60400 - Go-Karts and Race Drivers de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202655 kr2 kr (4%)
21. maj 202657 kr10,64 kr (23%)
20. maj 202646,36 kr3,89 kr (8%)
16. maj 202650,25 kr2,66 kr (5%)
7. maj 202652,91 kr2,59 kr (5%)
30. apr. 202655,5 kr1,51 kr (3%)
21. apr. 202657,01 kr
19. apr. 202657,09 kr
15. apr. 202657,01 kr1,01 kr (2%)
13. apr. 202656 kr3 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret