Gå til hovedindhold

LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017822228
Pris fra 214 krtil 349,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 135,95 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 180,78 kr 23. maj

Sammenlign priser på LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 214 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Classic 11041 Kreative dinosaurer
214 kr
Til butik
LEGO Classic 11041 Kreative dinosaurer billede

Produktinformation

LEGO® Classic byggesæt giver kreativ dinosaur-sjov med assorterede klodser, hurtige modeller at bygge og særlige øjen- og munddele til udtryksfulde ansigter. LEGO® Classic Creative Dinosaurs (11041) lader børn bygge en T. rex, pterosaur, triceratops, brontosaurus og en baby T. rex i et æg samt en vulkan, et palmetræ og tilbehør, der sætter gang i fantasifuld leg. Med farverige klodser i mange former og en intuitiv trin-for-trin-vejledning kan børn blande og ændre deres skabninger og skabe originale dinosaurdesigns, efterhånden som deres byggefærdigheder udvikler sig. Indeholder flere klodsbyggede dinosaurfigurer i blå, grøn, lilla og brun Særlige elementer som øjne og munde giver hver bygning karakter Vulkan, palmetræ og tilbehør understøtter historiefortælling i rolleleg Designet til at udvikle kreative konstruktionsfærdigheder gennem åben byggeleg Et alsidigt dinosaur-legetøjssæt, der holder legen frisk ved at opmuntre til endeløs ombygning og personlige kreationer. Velegnet til alderen 5+, indeholder 450 klodser.

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 11041
EAN: 5702017822228
Varenr.: 3302961
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 11041 Classic Creative Dinosaurs - GEEKD.dk
271 kr
Til butik
LEGO 11041 Classic Creative Dinosaurs - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO Kreative Dinosaurier LEGO ® Classic legesættet Kreative dinosaurer (11041) er et dinosaurlegetøj til børn med klodsbyggede figurer i blå, grøn, lilla og brun. Det uendeligt alsidige byggesæt er en fantastisk gave, der udvikler kreative byggefærdighed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017822228
Varenr.: 51623557529936
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer
-3%289 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer billede

Produktinformation

Fordele ved LEGO byggelegetøjSlip fantasien løs med LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer - en farverig byggekasse til børn fra 5 år. Med 450 elementer kan dit barn bygge sjove dinosaurer som en langhals, en grøn T-rex, en flyvende pink dino og flere forhistoriske venner, prydet med venlige øjne og charmerende detaljer. Sættet indbyder til fri leg, historiefortælling og timevis af kreativ byggeglæde.Skabt til kreativ legDen klassiske LEGO blanding af klodser gør det let at bygge, ombygge og finde på nye figurer igen og igen. Byggelegetøj som dette styrker finmotorik og fantasi, og de medfølgende idéer hjælper børn i gang - uden at begrænse deres egne designs.Serie: ClassicAnbefalet alder: 5+ årAntal elementer: 450Instruktioner: JaÆskens mål: 26,2 × 28,2 × 7,6 cm (H × B × D)Pakkevægt: 0,541 kgEnkeltdels højde: 8,0 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: LEGO
Vægt: 1.09g
EAN: 5702017822228
Varenr.: 1895604
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer
-3%309 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
11041 LEGO Classic Kreative dinosaurer
319,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Classic kreative dinosaurer 11041
324 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
LEGO - Classic - Kreativ dinosaurer - 450 dele
349,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK214 kr253 krKøb
2Geekd271 kr271 krKøb
3Boligcenter DK289 kr289 krKøb
4Vivas DK309 kr388 krKøb
5Legekæden319,95 kr319,95 krKøb
6Komplett DK324 kr324 krKøb
7Legebyen DK349,95 kr388,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer

PriceData har fulgt prisen på LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer i 181 dage. Laveste pris i perioden er 180,78 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 215 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 201 kr.

Den nuværende pris på 214 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LEGO byggekasse - LEGO Classic 11041 Kreative Dinosaurer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026214 kr17 kr (9%)
2. jun. 2026197 kr9,54 kr (5%)
24. maj 2026187,46 kr6,68 kr (4%)
23. maj 2026180,78 kr6,68 kr (4%)
20. maj 2026187,46 kr7,54 kr (4%)
9. maj 2026195 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026194 kr20 kr (9%)
14. apr. 2026214 kr10 kr (5%)
5. apr. 2026204 kr1 kr (0%)
2. mar. 2026205 kr5 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret