Gå til hovedindhold

LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk

LegoKonstruktionssætDetaljeret byggemodelVoksne samlere og fansEAN: 5702017413228

LEGO Harry Potter Hogwarts-Slottet med 2660 dele og utrolige detaljer. Ideel til voksne fans og samlere med hovedtårn og storsalen inkluderet. Læs mere

Pris fra 979 krtil 1.345 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 366 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 956 kr 2. apr.

Sammenlign priser på LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 979 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76419 Hogwarts™-slottet og omgivelser
979 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
76419 LEGO Harry Potter™ Hogwarts-Slottet og omgivelser
1.099,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Harry Potter 76419 - Hogwarts™ Castle and Grounds
-22%1.146 kr
Før 1.469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk
1.190 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Harry Potter Hogwarts-slottet og omgivelser 76419
-6%1.229 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Harry Potter Hogwarts-slottet og omgivelser 76419
-6%1.249 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Harry Potter - Hogwarts-Slottet og Om... 76419 - 2660 Dele
1.258,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Harry Potter - Hogwarts Slottet Og Omgivelser - 76419
1.299,95 kr
Til butik
Gå til Klodshelten
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Hogwarts™-slottet og omgivelser (76419)
1.345 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK979 kr1.018 krKøb
2Legekæden1.099,95 kr1.099,95 krKøb
3Teknikproffset DK1.146 kr1.205 krKøb
4Geekd1.190 kr1.190 krKøb
5Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
6Vivas DK1.249 kr1.328 krKøb
7Kids-world.dk1.258,95 kr1.258,95 krKøb
8Gucca.dk1.299,95 kr1.299,95 krKøb
9Klodshelten1.345 kr1.345 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO Harry Potter Hogwarts-Slottet og Omgivelser

Lego

LEGO Harry Potter Hogwarts-Slottet med 2660 dele og utrolige detaljer. Ideel til voksne fans og samlere med hovedtårn og storsalen inkluderet.

• lego harry potter
• hogwarts slot
• byggesæt
• samlerobjekt
• troldmandsskole
• Voksne samlere og fans
• Detaljeret byggemodel

Beskrivelse

LEGO Harry Potter Hogwarts-Slottet og Omgivelser (76419) er en imponerende byggemodel med 2660 dele, der gengiver den magiske atmosfære fra det ikoniske slot. Modellen indeholder hovedtårnet, astronomitårnet, storsalen, bådehuset, gårdene, drivhusene og Den sorte sø. Genskab legendariske steder som Hemmelighedernes Kammer, rummet med de flyvende nøgler og eliksir-klasselokalet. Sættet inkluderer også Durmstrang-skibet, Beauxbatons-kareten og Ford Anglia. Med en minifigur af Hogwarts-arkitekten og navneplade er dette en fantastisk udstillingsmodel for voksne Harry Potter-fans og LEGO-samlere.

Specifikationer

dybde:25 cm
serie:Harry Potter
vægt:2246 gram
bredde:35 cm
højde:21 cm
antal_dele:2660
inkluderer:Minifigur af Hogwarts-arkitekt, navneplade
model_nummer:76419
anbefalet_alder:18+
byggevejledning:Trykt + digital i LEGO Builder app

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange dele indeholder sættet?

LEGO Hogwarts-Slottet indeholder 2660 dele og er designet til voksne på 18+ år.

Hvilke rum og områder kan man bygge?

Du kan bygge hovedtårnet, astronomitårnet, storsalen, Hemmelighedernes Kammer, eliksir-klasselokalet og mange andre ikoniske steder.

Er der byggevejledning til sættet?

Ja, der medfølger både en trykt vejledning og en digital version i LEGO Builder appen med zoom-funktion.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk i 80 dage. Laveste pris i perioden er 956 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 995 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 972 kr.

Den nuværende pris på 979 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LEGO 76419 Harry Potter Hogwarts Castle with Castle Grounds - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026979 kr16 kr (2%)
26. maj 2026995 kr16 kr (2%)
22. maj 2026979 kr16 kr (2%)
21. maj 2026995 kr16 kr (2%)
20. maj 2026979 kr16 kr (2%)
19. maj 2026995 kr16 kr (2%)
18. maj 2026979 kr19 kr (2%)
1. maj 2026960 kr19 kr (2%)
19. apr. 2026979 kr19 kr (2%)
8. apr. 2026960 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret