Gå til hovedindhold

LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017584454
Pris fra 979 krtil 1.595 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 616 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 779 kr 7. maj

Sammenlign priser på LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 979 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Star Wars 75389 Dark Falcon
979 kr
Til butik
LEGO Star Wars 75389 Dark Falcon billede

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Alt LEGO
Farve: 6
Artikel nr.: 75389
EAN: 5702017584454
Varenr.: 21078833
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Star Wars 75389 Sortefalken
1.047 kr
Til butik
LEGO Star Wars 75389 Sortefalken billede

Produktinformation

Buum! LEGO® Star Wars™ universet er eksploderet, de gode er blevet onde, og dette er Tusindårsfalken, som du aldrig har set den før! Sortefalken har stadig alle de fede særtræk, du kender og elsker, men Darth Jar Jar, dusørjæger-C-3PO, Darth Dev og Darth Rey er ombord og klar til at skabe problemer. Vil du hjælpe Jedi Vader med at stoppe dem? Eller bare drikke blå mælk med strand-Luke?! LEGO® Star Wars™ byggelegetøj med rumfartøjet Sortefalken 6 LEGO® Star Wars™ minifigurer, bl.a. Darth Jar Jar og Darth Rey Aftageligt cockpit, 2 fjederbetjente skydere, 2 drejelige kanoner og meget mere Vip toppanelerne op for at lege med det detaljerede interiør Sjov fødselsdagsgave til drenge, piger og enhver Star Wars™ fan fra 10 år En del af LEGO® Star Wars™: Rebuild the Galaxy samlingen LEGO® Star Wars™ sortimentet indeholder samlerobjekter som byggesæt til fans i alle aldre Bygge- og legesættet med et LEGO® jedi-rumskib er over 43 cm langt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 75389
EAN: 5702017584454
Varenr.: 3274113
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Star Wars The Dark Falcon 75389
1.047 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
75389 LEGO Star Wars Sortefalken
1.149,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk
1.199 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Star Wars - Sortefalken 75389 - 1579 Dele
1.199,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Star Wars - Sortefalken - 75389
1.319,95 kr
Til butik
Gå til Klodshelten
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Sortefalken (75389)
1.595 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK979 kr1.018 krKøb
2Proshop DK1.047 kr1.047 krKøb
3Komplett DK1.047 kr1.047 krKøb
4Legekæden1.149,95 kr1.149,95 krKøb
5Geekd1.199 kr1.199 krKøb
6Kids-world.dk1.199,95 kr1.199,95 krKøb
7Gucca.dk1.319,95 kr1.319,95 krKøb
8Klodshelten1.595 kr1.595 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk i 175 dage. Laveste pris i perioden er 779 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 920 kr.

Den nuværende pris på 979 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 26% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LEGO 75389 Star Wars Dark Millennium Falcon - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026979 kr11 kr (1%)
15. maj 2026990 kr91 kr (10%)
12. maj 2026899 kr120 kr (15%)
7. maj 2026779 kr211 kr (21%)
21. feb. 2026990 kr91 kr (10%)
20. feb. 2026899 kr91 kr (9%)
5. feb. 2026990 kr91 kr (10%)
3. feb. 2026899 kr91 kr (9%)
19. jan. 2026990 kr37 kr (4%)
17. jan. 2026953 kr54 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret