Gå til hovedindhold

LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk

LEGOSamleklodserEAN: 5702017815800
Pris fra 889 krtil 1.199 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 310 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 699 kr 23. maj

Sammenlign priser på LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 889 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Ninjago 71847 Vogterdragen
889 kr
Til butik
LEGO Ninjago 71847 Vogterdragen billede

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO NINJAGO
Farve: 1
Artikel nr.: 71847
EAN: 5702017815800
Varenr.: 24320133
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Ninjago 71847 Vogterdragen
949 kr
Til butik
LEGO Ninjago 71847 Vogterdragen billede

Produktinformation

Nu har du chancen for at udstille en majestætisk og yderst detaljeret LEGO® NINJAGO® model med byggesættet Vogterdragen. Dragefiguren har bevægelige arme, skæl og hoved samt store vinger, pigge og en halo over hovedet, og den står på en stand med en dam, et svævende magisk sværd, lanterner og en port samt en minifigur af mester Wu. Udstillingsstanden omfatter en dam, en port og et svævende magisk sværd Hoved og arme på dragefiguren kan bevæges og bidrager til ninja-historiefortælling Indeholder en minifigur af mester Wu med en stav som tilbehør Kvalitetsgaveidé til NINJAGO®-fans fra 14 år Find intuitive 3D-byggevejledninger i LEGO® Builder appen 14+, 1650 elements, 480mm x 378mm x 94mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 71847
EAN: 5702017815800
Varenr.: 3340309
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Ninjago Legends vogterdragen 71847
949 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk
974 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Ninjago - Vogterdragen - 71847
1.139,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Ninjago - Vogterdragen 71847 - 1650 Dele
1.147,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Ninjago - Vogterdragen (71847)
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK889 kr928 krKøb
2Proshop DK949 kr988 krKøb
3Komplett DK949 kr949 krKøb
4Geekd974 kr974 krKøb
5Gucca.dk1.139,95 kr1.139,95 krKøb
6Kids-world.dk1.147,95 kr1.147,95 krKøb
7Teknikproffset DK1.199 kr1.258 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk i 137 dage. Laveste pris i perioden er 699 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 949 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 911 kr.

Den nuværende pris på 889 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for LEGO 71847 Ninjago The Guardian Dragon - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026889 kr190 kr (27%)
23. maj 2026699 kr190 kr (21%)
12. maj 2026889 kr60 kr (6%)
3. maj 2026949 kr60 kr (7%)
30. apr. 2026889 kr22 kr (2%)
29. apr. 2026911 kr38 kr (4%)
16. apr. 2026949 kr38 kr (4%)
14. apr. 2026911 kr24 kr (3%)
13. apr. 2026935 kr24 kr (3%)
8. apr. 2026911 kr38 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret