Gå til hovedindhold

LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017816753
Pris fra 928 krtil 1.395 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 467 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 829 kr 28. apr.

Sammenlign priser på LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 928 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Architecture 21062 Trevi-fontænen
928 kr
Til butik
LEGO Architecture 21062 Trevi-fontænen billede

Produktinformation

Lad din kreativitet sprudle med Trevi-fontænen fra Rom i Italien. Lad dig opsluge af detaljerne, mens du skaber modellen af elementer i varm hvid, lysebrun og lyserød samt graduerede nuancer af blå, der afspejler vandets dybde. Byg facaden på det imponerende Palazzo Poli, komplet med paveligt våbenskjold. Tilføj de forskellige skulpturer, der er genskabt i minifigurform, og nyd dette ikoniske vartegns fulde pragt. Genskab springvandet i al sin pragt med flere skulpturer og andre detaljer Nyd de autentiske detaljer i denne model af Trevi-fontænen til udstilling på skrivebordet Nyd synet af de forskellige statuer, fra figurer i almindelig størrelse til mini-versioner af havheste Rom-inspireret samlerobjekt eller nostalgisk LEGO® gave til en, der elsker historie eller at rejse Indeholder et hæfte med vejledning og historien om Trevi-fontænen 18+, 1880 dele, 378mm x 480mm x 94mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 21062
EAN: 5702017816753
Varenr.: 3302957
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Architecture 21062 Trevi-fontænen
941 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Architecture Trevifontænen 21062
1.039 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO LEGO Arkitektur - Trevi-fontænen (21062)
1.045 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk
1.199 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
21062 LEGO Architecture Trevi-fontænen
1.249,95 kr
Til butik
Gå til Klodshelten
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Trevi-fontænen (21062)
1.395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK928 kr967 krKøb
2CS MEGASTORE DK941 kr980 krKøb
3Komplett DK1.039 kr1.039 krKøb
4Teknikproffset DK1.045 kr1.104 krKøb
5Geekd1.199 kr1.199 krKøb
6Legekæden1.249,95 kr1.249,95 krKøb
7Klodshelten1.395 kr1.395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk i 42 dage. Laveste pris i perioden er 829 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 885 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 870 kr.

Den nuværende pris på 928 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for LEGO 21062 Architecture Trevi Fountain - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026928 kr43 kr (5%)
12. maj 2026885 kr56 kr (7%)
28. apr. 2026829 kr52 kr (6%)
25. apr. 2026881 kr13,04 kr (2%)
24. apr. 2026867,96 kr17,04 kr (2%)
21. apr. 2026885 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret