Gå til hovedindhold

LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65

LedvanceLamperEAN: 4099854118210
Pris fra 201,53 krtil 282,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 80,97 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 192,74 kr 7. maj

Sammenlign priser på LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 201.53 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DAMPPROOF HOUSING 2XT8 LED-RØR 1500MM
201,53 kr
Til butik
DAMPPROOF HOUSING 2XT8 LED-RØR 1500MM billede

Produktinformation

Damp-proof Housing armaturserien fra LEDVANCE er forberedt til T8 LED rør. Fås i 4 versioner: - On/off - DALI - Emergency - Metal Tray (indbygget metalplade der skjuler ledninger) Installationen er nem. Armaturets cover er fastgjort i den ene side, hvilke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEDVANCE
Kategori: Lyskilder
EAN: 4099854118210
Varenr.: 15845185880399
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65
205 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Damp Proof armatur, 150 cm, 2xT8 LED rør
209 kr
Til butik
Ledvance Damp Proof armatur, 150 cm, 2xT8 LED rør billede

Produktinformation

Vandtæt udendørs armatur til LED lysrør Dette armatur fra Ledvance er vandtæt og er derfor perfekt til større arealer som parkeringsanlæg, lager- eller industrifaciliteter. Det udendørs armatur er nemt at installere i loftet, så du hurtigt og enkelt kan f...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Belysning
Farve: gray
Størrelse: 1585x95x70 mm
EAN: 4099854118210
Varenr.: 5642015937
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dampproof Housing 2Xt8 Led-Rør 1500Mm
214,7 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dampproof housing 2xt8 led-rør 1500mm
220 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Damp Proof armatur, 150 cm, 2xT8 LED rør
229 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEDVANCE Damp Proof Housing 1500mm 2xT8 tube IP65
244 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Damp Proof armatur, 150 cm, 2xT8 LED rør
255 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LEDVANCE Damp Proof Housing 1500mm 2xT8 rør IP65
282,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN201,53 kr201,53 krKøb
2CS MEGASTORE DK205 kr244 krKøb
3LavprisVVS209 kr209 krKøb
4Billigelogvvs.dk214,7 kr214,7 krKøb
5MaintainIt220 kr220 krKøb
6Greenline229 kr229 krKøb
7Proshop DK244 kr294 krKøb
8BilligVVS DK255 kr255 krKøb
9vvsfittings.dk282,5 kr282,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65

PriceData har fulgt prisen på LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 188 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 236 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 198 kr.

Den nuværende pris på 201,53 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LEDVANCE Damp Proof Housing - 1500mm 2xT8 rør IP65 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026201,53 kr3,47 kr (2%)
23. maj 2026205 kr3,47 kr (2%)
14. maj 2026201,53 kr
13. maj 2026201 kr
12. maj 2026201,53 kr
9. maj 2026201 kr8,26 kr (4%)
7. maj 2026192,74 kr9,26 kr (5%)
6. maj 2026202 kr9,26 kr (5%)
23. apr. 2026192,74 kr8,26 kr (4%)
22. apr. 2026201 kr8,26 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret