Gå til hovedindhold

Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort

LedlenserLygterEAN: 4058205037372
Pris fra 611 krtil 2.097,5 kr
16 forhandlere

Prisforskel: 1.486,5 kr (71% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 576 kr 23. maj

Sammenlign priser på Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort og køb billigst

16 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 611 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ledlenser P7R Lommelygte
611 kr
Til butik
Ledlenser P7R Lommelygte billede

Produktinformation

Ledlenser P7R - Lommelygte - LED - 2000 Lumens - USB-C - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 503111
EAN: 4058205037372
Varenr.: 1003603722
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledlenser P7R lommelygte, 2000 lumen, sort
613 kr
Til butik
Ledlenser P7R lommelygte, 2000 lumen, sort billede

Produktinformation

P7R tager dig tilbage sine rødder som et absolut Ledlenser-ikon - og langt videre. Den kraftfulde lygte er designet til dit arbejde, hjemme og udendørs eventyr: Med Ledlenser P7R lygten er du klar til at påtage dig hvad som helst. Den overlegne lyskvalitet og fokusfunktion giver dig mulighed for at skræddersy den til enhver brugssituation. Fra diffust nærlys med lavere lumen, når du tjekker sikringsboksen, til kraftigt fokuseret til oplysning af en fjern liggende bjerghytte under din vandretur. For at gøre dit liv lettere kommer P7R med en Mode Select-ring, som giver dig mulighed for ubesværet at skifte mellem forskellige lysindstillinger, transportlåsen og USB-C-opladningsporten - med P7R har du bogstaveligt talt verden lige ved hånden. Du behøver ikke bekymre dig om dårligt vejr eller barske forhold; P7R er elementsikker (IP68). Derudover er alle aluminiumskomponenter lavet af 75 % genbrugsmateriale*. Der er ingen grund til at gå på kompromis: Det er lige så høj kvalitet og robust som ethvert andet materiale, der bruges af Ledlenser - men endnu bedre for planeten. Ledlenser P7R-hvad venter du på?

Produktspecifikationer

Mærke: Ledlenser
Kategori: Lommelygter og pandelamper
Artikel nr.: 503111
EAN: 4058205037372
Varenr.: 3402006
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lommelygte LED Ledlenser P7R - sort, genopladelig
-14%739 kr
Før 864 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lommelygte LED Ledlenser P7R - sort, genopladelig billede

Produktinformation

Stærk og alsidig lommelygte til hverdag og arbejdeLedlenser P7R er en kompakt, genopladelig LED-lommelygte i robust aluminium. Med op til 2.000 lumen og en rækkevidde på op til 320 m får du kraftigt lys, når du har brug for det - fra aftenlufteture til professionelle opgaver. Den har fire lysniveauer (Boost, Power, Mid Power, Low Power), så du let kan tilpasse lysstyrken til situationen.Designet til pålidelighedDen sorte lygte er bygget til at holde med IP68-klassificering, transportlås og faldtestet til 2 m. Batteriet er et 21700 Li-ion, der giver op til 80 timers driftstid og lades på ca. 3 timer via USB-C. En tydelig knap gør betjeningen enkel, og håndledsremmen giver ekstra sikkerhed i brug.Lysstyrke: 25 – 2.000 lmLysdistance: 35 – 320 mLysniveauer: 4 (Boost, Power, Mid Power, Low Power)Farvetemperatur: 6.000 – 7.500 KCRI: 70LED: 1 stk.Batteri: 21700 Li-ion, 3,7 V, genopladeligtDrifttid: op til 80 tOpladningstid: ca. 3 t (USB-C)Beskyttelse: IP68Faldhøjde: 2 mDriftstemperatur: -20 °C til +40 °CMateriale: AluminiumStyring: KnapMål: H 15,9 cmVægt: 0,360 kgFarve: SortIndhold: USB-C-kabel × 1, håndledsrem × 1...

Produktspecifikationer

Mærke: Ledlenser
Kategori: Lommelygter
Vægt: 0.29g
EAN: 4058205037372
Varenr.: 1927501
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lommelygte LED Ledlenser P7R - sort, genopladelig
-14%759 kr
Før 884 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ledlenser p7r genopladelig lygte 2000 lm
772,5 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ledlenser P7R håndlygte 2000lm genopl.
-21%804,66 kr
Før 1.018,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ledlenser P7R Lommelygte
819 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Ledlenser P7R Håndlygte
997,5 kr
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ledlenser P7r - Lommelygte
1.046,95 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ledlenser P7r - Lommelygte
1.046,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Ledlenser P7r - Lommelygte
1.046,95 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Ledlenser P7r - Lommelygte
1.046,95 kr
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Ledlenser P7r - Lommelygte
1.046,95 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort
1.298 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LED Lenser P7R
1.299,95 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LedLenser håndlygte P7R Genopladelig lygte m/fokus. 2000/1200/450/25 lm. IP68
2.097,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK611 kr611 krKøb
2Proshop DK613 kr652 krKøb
3Boligcenter DK739 kr739 krKøb
4Vivas DK759 kr838 krKøb
5MaintainIt772,5 kr772,5 krKøb
6Globaltools.dk804,66 kr804,66 krKøb
7Ultrashop819 kr819 krKøb
8Specialbutikken997,5 kr997,5 krKøb
9Lommelygtesalg.dk1.046,95 kr1.046,95 krKøb
10Outmore.dk1.046,95 kr1.046,95 krKøb
11Pande-lampe.dk1.046,95 kr1.046,95 krKøb
12MAXiPRO1.046,95 kr1.046,95 krKøb
13Arbejdslamper.dk1.046,95 kr1.046,95 krKøb
14CS MEGASTORE DK1.298 kr1.298 krKøb
15Pro Outdoor1.299,95 kr1.299,95 krKøb
16vvsfittings.dk2.097,5 kr2.097,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort

PriceData har fulgt prisen på Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 576 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 677 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 629 kr.

Den nuværende pris på 611 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Ledlenser P-Series P7R - Lommelygte - LED - 4-modus - hvidt lys - 6000-7500 K - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026611 kr1 kr (0%)
30. maj 2026610 kr1 kr (0%)
28. maj 2026611 kr1 kr (0%)
27. maj 2026610 kr1 kr (0%)
26. maj 2026611 kr3 kr (0%)
25. maj 2026614 kr38 kr (7%)
23. maj 2026576 kr81 kr (12%)
22. maj 2026657 kr44 kr (7%)
20. maj 2026613 kr2 kr (0%)
10. maj 2026611 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret