Gå til hovedindhold

Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter

LEDLenserTræningsudstyrAdvanced Focus SystemCamping og outdoorEAN: 4058205019873

Ledlenser MH5 LED pandelampe med 400 lumen og genopladeligt batteri. Perfekt til outdoor aktiviteter med Advanced Focus System og magnetisk opladning. Læs mere

Pris fra 252 krtil 499,95 kr
16 forhandlere

Prisforskel: 247,95 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 234 kr 7. maj

Sammenlign priser på Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter og køb billigst

16 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 252 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ledlenser MH-Series MH5 Lommelygte til hovedet 6000-7500K
252 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledlenser MH-Series MH5 Lommelygte til hovedet 6000-7500K
254,69 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledlenser MH5 Black-Grey
263 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Pandelygte Ledlenser MH5 - 3 tilstande, 6000-7500 K - sort/grå
-12%299 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter
-31%312 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pandelygte Ledlenser MH5 - 3 tilstande, 6000-7500 K - sort/grå
-11%319 kr
Før 359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Leatherman Tool Ledlenser MH-Series MH5 Lommelygte til hovedet 6000-7500K
345 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ledlenser MH-Series MH5 Lommelygte til hovedet 6000-7500K
349 kr
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
LED Lenser MH5 - Sort/Grå pandelampe
-11%393,95 kr
Før 442,26 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LED Lenser MH5 - Sort/Grå pandelampe
442,26 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LED Lenser MH5 - Sort/Grå pandelampe
442,26 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
LED Lenser MH5 - Sort/Grå pandelampe
442,26 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
LED Lenser MH5 - Sort/Grå pandelampe
442,26 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
LED Lenser MH5 - Sort/Grå pandelampe
442,26 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ledlenser MH5 pandelampe 400lumen genopl.
-4%488,63 kr
Før 508,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LED Lenser MH5
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK252 kr252 krKøb
2CS MEGASTORE DK254,69 kr293,69 krKøb
3Proshop DK263 kr302 krKøb
4Boligcenter DK299 kr299 krKøb
5Løbeshop DK312 kr312 krKøb
6Vivas DK319 kr388 krKøb
7Teknikproffset DK345 kr394 krKøb
8Ultrashop349 kr349 krKøb
9Arbejdslamper.dk393,95 kr393,95 krKøb
10Lommelygtesalg.dk442,26 kr442,26 krKøb
11Outmore.dk442,26 kr442,26 krKøb
12Pande-lampe.dk442,26 kr442,26 krKøb
13Cykel-lygter.dk442,26 kr442,26 krKøb
14MAXiPRO442,26 kr442,26 krKøb
15Globaltools.dk488,63 kr488,63 krKøb
16Pro Outdoor499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ledlenser MH5 LED pandelampe

LEDLenser

Ledlenser MH5 LED pandelampe med 400 lumen og genopladeligt batteri. Perfekt til outdoor aktiviteter med Advanced Focus System og magnetisk opladning.

• pandelampe
• pandelygte
• hovedlampe
• outdoor lampe
• camping lampe
• vandrelampe
• ledlenser
• led pandelampe
• Camping og outdoor
• Advanced Focus System

Beskrivelse

Ledlenser MH5 er en avanceret LED pandelampe designet til outdoor entusiaster. Med 400 lumen lysstyrke og 180 meters rækkevidde giver den kraftig belysning til camping, vandreture og natlige aktiviteter. Lampen har Advanced Focus System for hurtig fokusering og Smart Light Technology til optimal energistyring. Det genopladelige 750 mAh batteri giver op til 35 timers drift på laveste indstilling. IP54 beskyttelse sikrer modstandsdygtighed mod støv og vandstænk. Magnetic Charge System gør opladning nem og bekvem. Kan bruges som pandelampe eller håndholdt lommelygte takket være det fleksible monteringssystem.

Specifikationer

vægt:94 gram
farver:Sort/grå
batteri:750 mAh Li-ion 3,7V
garanti:7 år
lysstyrke:400 lumen
materiale:Polykarbonat/ABS
funktioner:Advanced Focus System, Smart Light Technology, Magnetic Charge System
beskyttelse:IP54
rækkevidde:180 meter
opladningstid:2,5 timer
batterilevetid:4-35 timer
farvetemperatur:6000-7500K

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang er batterilevetiden?

Batteriet holder 4 timer på fuld styrke (400 lumen) og op til 35 timer på lav styrke (20 lumen).

Er lampen vandtæt?

Ja, MH5 har IP54 beskyttelse som sikrer modstandsdygtighed mod støv og vandstænk.

Kan den bruges som almindelig lommelygte?

Ja, takket være Mounting System kan den bruges både som pandelampe og håndholdt lommelygte.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter

PriceData har fulgt prisen på Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter i 182 dage. Laveste pris i perioden er 234 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 287 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 263 kr.

Den nuværende pris på 252 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Ledlenser MH5 Pandelampe - 400 Lumen, Kompakt & Vandtæt til Outdoor Aktiviteter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026252 kr1 kr (0%)
27. maj 2026253 kr3 kr (1%)
25. maj 2026256 kr2 kr (1%)
24. maj 2026254 kr3 kr (1%)
22. maj 2026257 kr3 kr (1%)
21. maj 2026260 kr26 kr (11%)
7. maj 2026234 kr5 kr (2%)
29. apr. 2026239 kr5 kr (2%)
23. apr. 2026244 kr5 kr (2%)
16. apr. 2026249 kr24 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret