Gå til hovedindhold

Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid

LedlenserCentral styring af hjemmet800 lumen lysstyrkeUdendørs aktiviteter og gør-det-selv projekterEAN: 4058205031851

Ledlenser HF6R Core med 800 lumen og 160 meters rækkevidde. IP68 vandtæt med magnetisk opladning og rødt lys til natsynsbevarelse. 60 timers drift. Læs mere

Pris fra 375 krtil 629 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 254 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Sammenlign priser på Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 375 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Ledlenser HF6R Core, pandelampe, sort
-7%375 kr
Før 405 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Ledlenser HF6R Core, pandelampe, sort
-7%375 kr
Før 405 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid
375 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEDLenser HF6R Core - White - Pandelampe
-11%533,95 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
LEDLenser HF6R Core - White - Pandelampe
-11%533,95 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
LEDLenser HF6R Core - White - Pandelampe
-11%533,95 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEDLenser HF6R Core - White - Pandelampe
533,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
LEDLenser HF6R Core - White - Pandelampe
533,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
LEDLenser HF6R Core - White - Pandelampe
533,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Pandelampe Ledlenser HF6R Core, hvid
609 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pandelampe Ledlenser HF6R Core, hvid
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skisport.dk375 kr375 krKøb
2AktivVinter.dk375 kr375 krKøb
3Proshop DK375 kr414 krKøb
4Outmore.dk533,95 kr533,95 krKøb
5MAXiPRO533,95 kr533,95 krKøb
6Arbejdslamper.dk533,95 kr533,95 krKøb
7Lommelygtesalg.dk533,95 kr533,95 krKøb
8Pande-lampe.dk533,95 kr533,95 krKøb
9Cykel-lygter.dk533,95 kr533,95 krKøb
10Boligcenter DK609 kr609 krKøb
11Vivas DK629 kr708 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ledlenser HF6R Core Pandelampe

Ledlenser

Ledlenser HF6R Core med 800 lumen og 160 meters rækkevidde. IP68 vandtæt med magnetisk opladning og rødt lys til natsynsbevarelse. 60 timers drift.

• pandelygte
• hovedlampe
• stirnlampe
• lommelygte
• arbejdslampe
• ledlenser hf6r
• vandtæt pandelampe
• udendørs belysning
• Udendørs aktiviteter og gør-det-selv projekter
• 800 lumen lysstyrke

Beskrivelse

Ledlenser HF6R Core er en professionel pandelampe designet til udendørs aktiviteter og krævende arbejdsopgaver. Med sine 800 lumen og 160 meters rækkevidde leverer den kraftfuld og præcis belysning. Den intuitive Digital Advanced Focus System gør det nemt at justere lyskeglen fra spot til flood gennem det ergonomiske fokushjul. Pandelampen er IP68-certificeret og kan modstå nedsænkning i vand samt fald fra 2 meters højde. Det genopladelige batteri giver op til 60 timers drift og oplades nemt via det magnetiske opladningssystem på kun 225 minutter. Rødt frontlys bevarer natsynet, mens hukommelsesfunktionen sikrer, at lampen starter i den sidst anvendte indstilling. Transportlåsen forhindrer utilsigtet tænding i rygsækken. Med sin 7-årige garanti og kvalitetsbevidste aluminiumskonstruktion er HF6R Core det perfekte valg til vandreture, camping, håndværk og professionelt brug.

Specifikationer

garanti:7 år
vandtæt:IP68
driftstid:60 timer
lysstyrke:800 lumen
materiale:Aluminium
opladning:Magnetisk Charge System
rødt_lys:Ja
faldhøjde:2 meter
hukommelse:Sidst brugte indstilling
fokussystem:Digital Advanced Focus System
rækkevidde:160 meter
opladningstid:225 minutter
transportlås:Ja
farvetemperatur:5200-6200K
driftstemperatur:-20°C til 40°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er pandelampen helt vandtæt?

Ja, Ledlenser HF6R Core har IP68-certificering og kan nedsænkes i vand uden problemer. Den er også støvtæt og egnet til alle vejrforhold.

Hvor lang tid holder batteriet?

Batteriet giver op til 60 timers drift afhængigt af lysindstilling. På laveste niveau kan den køre meget længe, mens højeste niveau giver kortere driftstid.

Kan fokus justeres?

Ja, med Digital Advanced Focus System kan du nemt justere fra smal spot til bred flood-belysning ved hjælp af fokushjulet på lampen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid

PriceData har fulgt prisen på Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid i 134 dage. Laveste pris i perioden er 375 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 392 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 381 kr.

Den nuværende pris på 375 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Ledlenser HF6R Core Pandelampe, 800 lumen, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. jan. 2026375 kr17 kr (4%)
25. jan. 2026392 kr17 kr (5%)
19. jan. 2026375 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret