Gå til hovedindhold

LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe

LEDLenserPandelamper2500 lumenProfessionelt arbejdeEAN: 4058205021050

Ledlenser H15R Work er en kraftfuld pandelampe til professionelt brug. 2500 lumen, IP67-tæt og med avanceret fokussystem. Perfekt til krævende arbejde. Læs mere

Pris fra 1.088 krtil 1.456,95 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 368,95 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1088 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledlenser H15R Work
1.088 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEDLENSER Pandelampe H15R Work
1.109 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GENOPLADELIG PANDELAMPE. 2500 LM. IP67
1.182,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Pandelygte Ledlenser H15R Work - sort, LED
-12%1.229 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pandelygte Ledlenser H15R Work - sort, LED
-12%1.249 kr
Før 1.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Genopladelig pandelampe. 2500 lm. ip67
1.273,75 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe
-11%1.456,95 kr
Før 1.636,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe
-11%1.456,95 kr
Før 1.636,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe
-11%1.456,95 kr
Før 1.636,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe
1.456,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe
1.456,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe
1.456,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.088 kr1.088 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.109 kr1.109 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.182,95 kr1.182,95 krKøb
4Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
5Vivas DK1.249 kr1.328 krKøb
6MaintainIt1.273,75 kr1.273,75 krKøb
7Outmore.dk1.456,95 kr1.456,95 krKøb
8MAXiPRO1.456,95 kr1.456,95 krKøb
9Arbejdslamper.dk1.456,95 kr1.456,95 krKøb
10Lommelygtesalg.dk1.456,95 kr1.456,95 krKøb
11Pande-lampe.dk1.456,95 kr1.456,95 krKøb
12Cykel-lygter.dk1.456,95 kr1.456,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ledlenser H15R Work

LEDLenser

Ledlenser H15R Work er en kraftfuld pandelampe til professionelt brug. 2500 lumen, IP67-tæt og med avanceret fokussystem. Perfekt til krævende arbejde.

• pandelampe
• hovedlygte
• arbejdslygte
• ledlenser pandelampe
• h15r
• professionel pandelampe
• genopladelig pandelampe
• arbejdspandelampe
• Professionelt arbejde
• 2500 lumen

Beskrivelse

Ledlenser H15R Work er en professionel pandelampe designet til krævende arbejdsopgaver. Med sine 2500 lumen leverer den ekstremt kraftfuldt, neutralt hvidt lys med høj farvegengivelse (CRI 90). Pandelampen har avanceret fokussystem, trinløs lysstyrkeregulering og er bygget til at modstå hårde forhold med IP67-certificering mod støv og vand. Det genopladelige 2x21700 Li-Ion batterisystem giver op til 70 timers driftstid på laveste indstilling. H15R Work har desuden temperaturkontrol, transportlås og leveres med omfattende tilbehør inklusiv magnetisk opladningskabel, bælteklemme og fastgørelsesklemmer. Perfekt til byggepladser, reparationer og professionelt arbejde i mørke.

Specifikationer

vægt:413 gram
garanti:7 år
batterier:2x21700 Li-Ion genopladelige
lysstyrke:2500 lumen (boost) / 1000 lumen (høj) / 400 lumen (mellem) / 20 lumen (lav)
batteritid:4 timer (høj) / 8 timer (mellem) / 70 timer (lav)
faldhøjde:3 meter
beskyttelse:IP67
rækkevidde:250m (boost) / 170m (høj) / 100m (mellem) / 20m (lav)
opladningstid:5,5 timer
driftsspænding:3,7V
farvegengivelse:CRI 90
farvetemperatur:3700-4400K neutralt hvidt

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder batteriet?

Batteritiden varierer fra 4 timer på højeste styrke (1000 lumen) til hele 70 timer på laveste indstilling (20 lumen). På mellem indstilling holder den 8 timer.

Er pandelampen vandtæt?

Ja, H15R Work har IP67-certificering, hvilket betyder den er fuldstændig støvtæt og kan tåle nedsænkning i vand op til 1 meter i 30 minutter.

Kan lysstyrken justeres?

Ja, pandelampen har trinløs lysstyrkeregulering via et drejehjul, så du kan justere præcist efter behov uden faste trin.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe

PriceData har fulgt prisen på LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe i 164 dage. Laveste pris i perioden er 1.084 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 1.135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.108 kr.

Den nuværende pris på 1.088 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for LEDLenser H15R Work Genopladelig Pandelampe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. apr. 20261.088 kr47 kr (4%)
17. apr. 20261.135 kr16 kr (1%)
16. apr. 20261.119 kr6 kr (1%)
21. dec. 20251.113 kr29 kr (3%)
20. dec. 20251.084 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret