Gå til hovedindhold

Schneider Electric LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik

Schneider ElectricBogskabe og reoler8500 lumen kraftfuldProfessionelt håndværkEAN: 3606482183971

Thorsman LED-arbejdslampe med 8500 lumen og 75W effekt. 4000K dagslys, IP54 beskyttelse, USB-stik type A+C og dansk hunstik. Ideel til byggepladser og værksteder. Læs mere

Pris fra 1.693 krtil 1.869 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 176 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.134,55 kr 7. maj

Sammenlign priser på LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1693 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik
1.693 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Thorsman arbejdslampe 75W på 8500 lm
1.699 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Thorsman arbejdslampe, 75W, 8500 lm
1.799 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Thorsman LED arbejdslampe, 75W
1.835 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Arbejdslampe 8500lm 75w 1udt 2usb ip54
1.855 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Thorsman LED arbejdslampe med 75W
1.869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.693 kr1.693 krKøb
2LavprisEl1.699 kr1.699 krKøb
3Greenline1.799 kr1.799 krKøb
4BilligVVS DK1.835 kr1.835 krKøb
5MaintainIt1.855 kr1.855 krKøb
6LavprisVVS1.869 kr1.869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Thorsman LED-arbejdslampe 8500lm 75W 4000K IP54

Schneider Electric

Thorsman LED-arbejdslampe med 8500 lumen og 75W effekt. 4000K dagslys, IP54 beskyttelse, USB-stik type A+C og dansk hunstik. Ideel til byggepladser og værksteder.

• arbejdslampe
• byggepladslampe
• LED lampe
• thorsman lampe
• professionel belysning
• værkstedslampe
• arbejdsbelysning
• IP54 lampe
• Professionelt håndværk
• 8500 lumen kraftfuld

Beskrivelse

Thorsman LED-arbejdslampe leverer kraftfuld belysning med 8500 lumen og 75W effekt i naturligt dagslys (4000K). Lampen har IP54 klassificering som sikrer beskyttelse mod støv og stænkvand, hvilket gør den perfekt til brug på byggepladser og i værksteder. Med integreret 2,4A USB-stik både type A og C kan du oplade dine enheder direkte fra lampen. Den leveres med dansk hunstik og hanstik for nem tilslutning. Den robuste konstruktion og praktiske funktioner gør denne arbejdslampe til et uundværligt værktøj for håndværkere, elektrikere og gør-det-selv entusiaster der har brug for pålidelig og kraftfuld belysning.

Specifikationer

effekt:75W
stiktype:Dansk hunstik og hanstik
egnet_til:Byggepladser og værksteder
lysstyrke:8500 lumen
anvendelse:Professionel arbejdsbelysning
usb_output:2,4A type A og C
farvetemperatur:4000K dagslys
beskyttelsesklasse:IP54

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er lampen vandtæt?

Lampen har IP54 klassificering som beskytter mod støv og stænkvand, men er ikke fuldt vandtæt.

Kan jeg oplade min telefon via USB-stikket?

Ja, lampen har 2,4A USB-stik både type A og C som kan oplade smartphones og andre enheder.

Hvor kraftig er belysningen?

Med 8500 lumen og 75W effekt leverer lampen meget kraftig belysning svarende til flere almindelige pærer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik

PriceData har fulgt prisen på LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.052 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.693 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.230 kr.

Den nuværende pris på 1.693 kr er 38% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LED-arbejdslampe Thorsman 8500lm, 75W, 4000K, IP54, 2,4A USB-stik type A+C, dansk hunstik og hanstik de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.693 kr494,07 kr (41%)
24. maj 20261.198,93 kr494,07 kr (29%)
23. maj 20261.693 kr494,07 kr (41%)
9. maj 20261.198,93 kr64,38 kr (6%)
7. maj 20261.134,55 kr424,45 kr (27%)
6. maj 20261.559 kr424,45 kr (37%)
23. apr. 20261.134,55 kr164,45 kr (13%)
22. apr. 20261.299 kr164,45 kr (14%)
19. apr. 20261.134,55 kr164,45 kr (13%)
18. apr. 20261.299 kr164,45 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret