Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid

Lauritz KnudsenBelysningWireless kompatibelEl-installationer og smarte hjemEAN: 5703302134750

Professionel underlag til Ø80 lampeudtag og IHC Wireless systemer. Hvid farve, 34mm dybde med blanketter til kabelgennemføring. Nem montering og høj kvalitet. Læs mere

Pris fra 70 krtil 108,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 38,75 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 70 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Underlag Rund Ø80, Hvid
70 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless underlag rund Ø80, hvid
74 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK underlag for Ø80 lampeudtag hvid
74,5 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK underlag for Ø80 lampeudtag hvid
74,5 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless underlag for lampeudtag, hvid
77 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid
80,26 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Underlag Rund Ø80, Hvid
85 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Underlag ø80 f/wireless hvid
90 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless underlag rund Ø80 i hvid
95 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Underlag Ø80 For Wireless Hvid
108,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl70 kr70 krKøb
2Proshop DK74 kr113 krKøb
3EL-GROSSISTEN74,5 kr74,5 krKøb
4EL-NETSALG74,5 kr74,5 krKøb
5Greenline77 kr77 krKøb
6CS MEGASTORE DK80,26 kr119,26 krKøb
7BilligVVS DK85 kr85 krKøb
8MaintainIt90 kr90 krKøb
9LavprisVVS95 kr95 krKøb
10vvsfittings.dk108,75 kr108,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK IHC Wireless Underlag Rund Ø80 Hvid

Lauritz Knudsen

Professionel underlag til Ø80 lampeudtag og IHC Wireless systemer. Hvid farve, 34mm dybde med blanketter til kabelgennemføring. Nem montering og høj kvalitet.

• underlag
• lampeudtag
• IHC Wireless
• Ø80
• Lauritz Knudsen
• el-installation
• påbygning
• loft montage
• El-installationer og smarte hjem
• Wireless kompatibel

Beskrivelse

LK IHC Wireless Underlag Ø80 er et professionelt underlag fra Lauritz Knudsen designet til Ø80 lampeudtag og IHC Wireless lampeudtag systemer. Med en diameter på 80mm og dybde på 34mm giver det optimal plads til installation. Underlaget er i siden forsynet med blanketter for kabel max Ø15mm, og i bunden findes udslagsblanketter i størrelserne Ø3x12mm, 3x16mm, 1x20mm og 1x34mm. Det hvide design passer perfekt til moderne el-installationer og sikrer en professionel finish. Anvendes når det ikke er praktisk muligt at få en PL dåse bygget ind i loftet, men installationen skal være synlig.

Specifikationer

Dybde:34 mm
Farve:Hvid
Serie:IHC Wireless
Diameter:80 mm
Materiale:Plast
Udslagsblanketter:Ø3x12mm, 3x16mm, 1x20mm, 1x34mm
Anvendelsesområde:Indendørs
Kabelgennemføring:Max Ø15 mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på dette underlag og en almindelig PL dåse?

Dette underlag anvendes når det ikke er praktisk muligt at få en PL dåse bygget ind i loftet. Underlaget monteres synligt på loftet og giver samme funktionalitet som en indbygget dåse.

Kan dette underlag bruges til både lampeudtag og IHC Wireless?

Ja, underlaget er kompatibelt med både almindelige Ø80 lampeudtag, lampestikkontakter og LK IHC Wireless lampeudtag systemer både relæ og lysdæmper.

Hvilke kabelstørrelser kan føres gennem underlaget?

Underlaget kan håndtere kabel op til Ø15mm gennem sideblanketter, og har udslagsblanketter i bunden til Ø3x12mm, 3x16mm, 1x20mm og 1x34mm.

Hvor mange ledningsender kan tilsluttes i underlaget?

Ved montage af lampeudtag kan du tilslutte 10 stk. 1,5mm² ledninger eller 6 stk. 2,5mm² ledninger i underlaget.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid i 134 dage. Laveste pris i perioden er 70 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 74 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 71 kr.

Den nuværende pris på 70 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Underlag rund Ø80, for lampeudtag, Farve: hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202670 kr4 kr (5%)
30. maj 202674 kr4 kr (6%)
12. maj 202670 kr4 kr (5%)
11. maj 202674 kr4 kr (6%)
1. maj 202670 kr4 kr (5%)
21. apr. 202674 kr3 kr (4%)
29. mar. 202671 kr1 kr (1%)
2. mar. 202670 kr1 kr (1%)
1. mar. 202671 kr1 kr (1%)
25. feb. 202670 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret