Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid

Lauritz KnudsenEludstyr16A strømkapacitetKraftige husholdningsapparaterEAN: 5703302039864

Professionel flerpolet stikprop fra Lauritz Knudsen til kraftige apparater som komfurer og vaskemaskiner. 16A kapacitet og 440V spænding. Læs mere

Pris fra 66 krtil 131,5 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 65,5 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 57 kr 21. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 66 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid
66 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Flerpolet stikprop 3P+N+J lige, hvid
66 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Stikprop 3f+n+j 400v Hvid
67 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Stikprop Flerpolet Lige Hvid
69,32 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Stikprop flerpolet lige 3P+N+J - hvid
69,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK flerpolet stikprop 3P+N+J lige i hvid
70 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Stikprop flerpolet lige hvid
71,25 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK 16a stikprop 5pol, hvid
74 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Flerpolet stikprop, 3P+N+J, Lige, Hvid
79 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Stikprop flerpolet 3P+N+J lige, hvid, AAK210A1051
98,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Stikprop 3-pol+N+J lige, hvid
131,5 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Stikprop 3-pol+N+J lige, hvid
131,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK66 kr105 krKøb
2Proshop DK66 kr105 krKøb
3Elvvs.dk67 kr67 krKøb
4Billigelogvvs.dk69,32 kr69,32 krKøb
5WATTOO.DK69,5 kr69,5 krKøb
6LavprisVVS70 kr70 krKøb
7MaintainIt71,25 kr71,25 krKøb
8Greenline74 kr74 krKøb
9BilligVVS DK79 kr79 krKøb
10vvsfittings.dk98,75 kr98,75 krKøb
11EL-GROSSISTEN131,5 kr131,5 krKøb
12EL-NETSALG131,5 kr131,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lauritz Knudsen Flerpolet Stikprop 3P+N+J 16A Hvid

Lauritz Knudsen

Professionel flerpolet stikprop fra Lauritz Knudsen til kraftige apparater som komfurer og vaskemaskiner. 16A kapacitet og 440V spænding.

• flerpolet stikprop
• kraftstik
• komfurstik
• 3P+N+J
• 16A stik
• stærkstrømsstik
• LK stik
• Kraftige husholdningsapparater
• 16A strømkapacitet

Beskrivelse

Lauritz Knudsen flerpolet stikprop 3P+N+J er den perfekte løsning til tilslutning af kraftige husholdningsapparater som komfurer, vaskemaskiner og tørretumblere. Med sin robuste konstruktion og 16A strømkapacitet håndterer den problemfrit apparater med høj effekt. Den hvide farve passer perfekt ind i moderne køkkener og vaskerum. Stikproppen er bygget efter danske standarder og sikrer pålidelig og sikker strømforsyning. Med 440V spændingskapacitet og 5-polet konfiguration (3 faser + nul + jord) er den ideel til professionelle og private installationer.

Specifikationer

Type:Lige/inline
Farve:Hvid
Vægt:0.054 kg
Standard:Dansk flerpolet system
Materiale:Termoplast
Antal poler:5 (3P+N+J)
Mærkestrøm:16 A
Mærkespænding:440V / 400V

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke apparater kan jeg tilslutte med denne stikprop?

Stikproppen er designet til kraftige husholdningsapparater som komfurer, ovne, vaskemaskiner, tørretumblere og andre apparater der kræver 16A strøm og 3-faset tilslutning.

Er denne stikprop kompatibel med alle danske stikkontakter?

Ja, dette er en standard dansk flerpolet stikprop der passer til alle danske 5-polet stikkontakter (3P+N+J) som typisk findes ved komfurinstallationer.

Hvad betyder 3P+N+J konfigurationen?

3P betyder 3 faser (L1, L2, L3), N er neutralleder og J er jordleder. Denne 5-polet konfiguration giver kraftig 3-faset strømforsyning til store apparater.

Kan jeg selv montere denne stikprop?

Installation af stærkstrømsstik skal udføres af en autoriseret elektriker i overensstemmelse med gældende elinstallationsregler for sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid i 152 dage. Laveste pris i perioden er 57 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 67 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 61 kr.

Den nuværende pris på 66 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Stikprop dansk flerpolet system 3P+0+J lige 16A 440V hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202666 kr6 kr (10%)
22. maj 202660 kr6 kr (9%)
1. maj 202666 kr1 kr (1%)
30. apr. 202667 kr2 kr (3%)
11. apr. 202665 kr3 kr (5%)
10. apr. 202662 kr1 kr (2%)
9. apr. 202661 kr2 kr (3%)
24. mar. 202659 kr2 kr (4%)
21. mar. 202657 kr2 kr (3%)
5. mar. 202659 kr2 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret