Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid

Lauritz KnudsenEludstyr14 moduler planforsænketProfessionel el-installationEAN: 5703302071253

LK Gruppetavle PGE150-14 i hvid til planforsænket montage med 14 moduler fordelt på 2 rækker. Robust konstruktion til professionelle el-installationer. Læs mere

Pris fra 451 krtil 815 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 404 kr 13. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 451 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid
451 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK gruppetavle PGE150-14 hvid
451 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Gruppetavle PGE150-14, Hvid
452 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Planforsænket gruppetavle PGE150-14, hvid
484 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Planforsnket gruppetavle PGE150-14, 2 rkker 7xM36 enheder - hvid
489 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK PGE150-17 gruppetavle for indbygning, 2x7 moduler
489 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Gruppetavle Pge150-14 Hvid
498,48 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gruppetavle pge150-14 hvid
515 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gruppetavle Pf Pge 150-14 Hv 169E6014
626,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK planforsænket gruppetavle PGE150-14 i hvid
756 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Gruppetavle PGE150-14, Hvid
815 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK451 kr490 krKøb
2Proshop DK451 kr490 krKøb
3LavprisEl452 kr452 krKøb
4Elvvs.dk484 kr484 krKøb
5WATTOO.DK489 kr489 krKøb
6Greenline489 kr489 krKøb
7Billigelogvvs.dk498,48 kr498,48 krKøb
8MaintainIt515 kr515 krKøb
9vvsfittings.dk626,25 kr626,25 krKøb
10LavprisVVS756 kr756 krKøb
11BilligVVS DK815 kr815 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Gruppetavle PGE150-14 Hvid

Lauritz Knudsen

LK Gruppetavle PGE150-14 i hvid til planforsænket montage med 14 moduler fordelt på 2 rækker. Robust konstruktion til professionelle el-installationer.

• gruppetavle
• eltavle
• planforsænket
• lk tavle
• lauritz knudsen
• 14 modul
• hvid tavle
• Professionel el-installation
• 14 moduler planforsænket

Beskrivelse

LK Gruppetavle PGE150-14 er en planforsænket gruppetavle i hvid til professionel el-installation. Tavlen har 14 moduler fordelt på 2 rækker og er designet til montage i pladevæg eller murniche. Konstruktionen består af en indbygningskasse, grundstel og plomberbar komponentafdækning. Komponentåbningerne er 252 mm og svarer til 7 M36 enheder, der kan udvides med 9 mm i hver side. Tavlen leveres med afgreningsklemme for beskyttelsesleder og kan sammenbygges vandret eller lodret. Indbygningsmål er 306 x 472 x min. 90 mm, mens de færdige mål er 360 x 587 x 117 mm. Afstanden mellem DIN-skinnerne er 150 mm, og tavlen opfylder alle gældende sikkerhedsstandarder for danske el-installationer. Perfekt til både private og erhvervsmæssige installationer.

Specifikationer

type:169E6014
dybde:117 mm
farve:Hvid
vægt:2,22 kg
bredde:360 mm
højde:587 mm
moduler:14 (2x7)
montage:Planforsænket
materiale:Plastik
indbygningsmål:306 x 472 x min. 90 mm
isolationsklasse:Klasse 2 dobbeltisoleret
din_skinne_afstand:150 mm
komponentåbninger:252 mm (7xM36)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan tavlen monteres både i pladevæg og murniche?

Ja, PGE150-14 er beregnet til planforsænket montage både i pladevæg og murniche. Ved montering i murniche bruges skruer via hullerne i kassens kant.

Hvor mange moduler kan tavlen rumme?

Tavlen har plads til 14 moduler fordelt på 2 rækker med 7 M36 enheder hver. Komponentåbningerne kan udvides med 9 mm i hver side.

Følger lågesæt med tavlen?

Nej, PGE150-14 lågesættet skal bestilles særskilt som tilbehør til tavlen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 403 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 454 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 424 kr.

Den nuværende pris på 451 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Planforsænket gruppetavle, PGE150-14 28 moduler HxBxD: 587x360x90 mm Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026451 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026452 kr1 kr (0%)
30. maj 2026453 kr1 kr (0%)
29. maj 2026454 kr17 kr (4%)
19. maj 2026437 kr1 kr (0%)
18. maj 2026438 kr1 kr (0%)
17. maj 2026439 kr1 kr (0%)
16. maj 2026440 kr1 kr (0%)
14. maj 2026441 kr1 kr (0%)
13. maj 2026442 kr13 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret