Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type

Lauritz KnudsenEludstyrOriginal LK reservedelTavlevedligeholdelseEAN: 5703302075374

Originale LK hængsler til lågesæt for PGE150, PGSE150-18 og PME150 gruppetavler. Passer både nye og gamle typer. Kvalitetsreservedel fra Lauritz Knudsen. Læs mere

Pris fra 38 krtil 53,75 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 15,75 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 38 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type
38 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Hængsler til PGE/PME/PGSE
39 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Hængsel F/Lågesæt Gl.+ Ny Type
39,92 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Hængsler til lågesæt PGE150, PGSE150-18 og PME150
40,58 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Hængsel f/lågesæt gl.+ ny type
41,25 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Hængsler for lågesæt for PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gammel type
42 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK hængsler for lågesæt PGE150/PME150/PGSE150-18
42 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hængsel for lågesæt til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type
42 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK hængsel til PGE/PME/PGSE
44 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hngsel for lgestv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type
45 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Hængsler til PGE/PME/PGSE
45 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Hængsler F/Lågesæt T/Pge,Pgse,Pme
53,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK38 kr77 krKøb
2LavprisEl39 kr39 krKøb
3Billigelogvvs.dk39,92 kr39,92 krKøb
4EL-NETSALG40,58 kr40,58 krKøb
5MaintainIt41,25 kr41,25 krKøb
6Proshop DK42 kr81 krKøb
7LavprisVVS42 kr42 krKøb
8Elvvs.dk42 kr42 krKøb
9Greenline44 kr44 krKøb
10WATTOO.DK45 kr45 krKøb
11BilligVVS DK45 kr45 krKøb
12vvsfittings.dk53,75 kr53,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Hængsler for lågesæt til PGE150, PGSE150-18 og PME150

Lauritz Knudsen

Originale LK hængsler til lågesæt for PGE150, PGSE150-18 og PME150 gruppetavler. Passer både nye og gamle typer. Kvalitetsreservedel fra Lauritz Knudsen.

• Tavlevedligeholdelse
• Original LK reservedel

Beskrivelse

LK Hængsler for lågesæt er en original reservedel fra Lauritz Knudsen, designet specifikt til PGE150, PGSE150-18 og PME150 gruppetavler. Disse robuste hængsler sikrer optimal funktionalitet og holdbarhed for både nye og gamle tavletyper. Med deres præcise pasform og kvalitetsmaterialer garanterer de pålidelig drift i alle el-installationer. Produktet vejer kun 17 gram og leveres som enkelt styk, hvilket gør det nemt at udskifte defekte komponenter. Perfekt til elektrikere og installatører som ønsker originale LK kvalitetskomponenter til deres tavlearbejde.

Specifikationer

EAN:5703302075374
Type:T/Pge,Pgse,Pme
Enhed:stk
Vægt:0.017 kg
Typenummer:169E0256
Varenummer:1016009926
Produktgruppe:Lk Gruppe & Dinskinne Materiel
Kompatibilitet:PGE150, PGSE150-18, PME150

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke tavletyper passer disse hængsler til?

Hængslerne passer til PGE150, PGSE150-18 og PME150 gruppetavler fra Lauritz Knudsen, både nye og gamle versioner.

Hvor meget vejer hver hængsel?

Hver hængsel vejer kun 17 gram, hvilket gør dem lette at håndtere under installation.

Er dette originale LK reservedele?

Ja, dette er originale reservedele fra Lauritz Knudsen (nu Schneider Electric) med typenummer 169E0256.

Kan jeg bruge disse hængsler til andre tavletyper?

Nej, disse specifikke hængsler er designet kun til PGE150, PGSE150-18 og PME150 modeller og passer ikke til andre tavletyper.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type i 172 dage. Laveste pris i perioden er 37 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 40 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 39 kr.

Den nuværende pris på 38 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Hængsel for lågesætv til PGE150, PGSE150-18 og PME150 ny og gl type de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 202638 kr1 kr (3%)
12. maj 202639 kr
11. maj 202639,92 kr
7. maj 202639 kr1 kr (3%)
6. maj 202638 kr1 kr (3%)
5. maj 202639 kr1 kr (3%)
30. apr. 202638 kr1 kr (3%)
24. apr. 202639 kr
23. apr. 202639,92 kr
16. apr. 202639 kr1 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret