Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic.

Lauritz KnudsenBelysningSoft design med bløde kanterModerne el-installationEAN: 5703302157292

LK FUGA Soft 63 designramme med bløde kanter og moderne design. 1,5 modul i stålmetallic finish til professionel el-installation og æstetisk finish. Læs mere

Pris fra 25 krtil 33 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 8 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic. og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 25 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1,5 modul, metallic
25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft,1,5 modul, stålmetallic
25 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Soft 63 Design ramme 1½ modul, stålmetallic
26 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Design ramme 63 soft 1,5 modul, stålmetallic
26 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Soft Ramme 1,5M Sm
27,68 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1,5 modul, metallic
28 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1,5 modul, metallic
28 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga soft ramme 1,5m sm
28,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
28,84 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme SOFT 63 1½m - stålmetallic
31,58 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme SOFT 63 1½m - stålmetallic
31,58 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK FUGA Fuga designramme 63 Soft 1,5M stålmetallic
32,75 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1,5 modul, metallic
33 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl25 kr25 krKøb
2Elvvs.dk25 kr25 krKøb
3Proshop DK26 kr65 krKøb
4LavprisVærktøj26 kr26 krKøb
5Billigelogvvs.dk27,68 kr27,68 krKøb
6BilligVVS DK28 kr28 krKøb
7Greenline28 kr28 krKøb
8MaintainIt28,75 kr28,75 krKøb
9CS MEGASTORE DK28,84 kr67,84 krKøb
10EL-GROSSISTEN31,58 kr31,58 krKøb
11EL-NETSALG31,58 kr31,58 krKøb
12VVS.dk32,75 kr32,75 krKøb
13LampeGuru.dk33 kr33 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Soft 63 Designramme 1,5 Modul Stålmetallic

Lauritz Knudsen

LK FUGA Soft 63 designramme med bløde kanter og moderne design. 1,5 modul i stålmetallic finish til professionel el-installation og æstetisk finish.

• Moderne el-installation
• Soft design med bløde kanter

Beskrivelse

LK FUGA Soft 63 designramme er en moderne el-installationskomponent fra Lauritz Knudsen med elegant stålmetallic finish og bløde kanter, der giver et sofistikeret udseende. Designet til 1,5 modul anvendelse skal rammen kombineres med teknisk monteringsramme for komplet installation. Rammen er kompatibel med alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt SLIM forfradåse, hvilket gør den fleksibel til forskellige installationstyper. Produktet understøtter også ældre FUGA dåser og leverer holdbar kvalitet til både private og erhvervsmæssige el-installationer. De bløde kanter og moderne design gør den perfekt til moderne hjem og kontoromgivelser, hvor æstetik og funktionalitet er vigtige.

Specifikationer

Serie:LK FUGA Soft 63
Finish:Stålmetallic
Designtype:Soft med bløde kanter
Kompatibilitet:FUGA AIR dåser og SLIM forfradåse
Monteringstype:Kræver teknisk monteringsramme
Modulstørrelse:1,5 modul

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken monteringsramme skal bruges sammen med denne designramme?

Designrammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme, som ikke medfølger men kan købes separat. Den er kompatibel med alle FUGA AIR monteringsrammer.

Kan rammen monteres på ældre FUGA installationer?

Ja, rammen er kompatibel med både nye FUGA AIR dåser og ældre FUGA indmurings- og indstøbningsdåser, hvilket gør den velegnet til renovering.

Hvad betyder 1,5 modul størrelse?

1,5 modul refererer til rammens bredde og betyder, at den kan rumme 1,5 standard el-komponenter som kontakter eller afbrydere side om side.

Er stålmetallic finishen modstandsdygtig over for slitage?

Ja, stålmetallic finishen er designet til langvarig holdbarhed og modstandsdygtighed mod daglig brug i både private og erhvervsmæssige miljøer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 24 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 26 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 25 kr.

Den nuværende pris på 25 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 1,5 modul, stålmetallic. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. apr. 202625 kr1 kr (4%)
23. apr. 202626 kr1 kr (4%)
25. feb. 202625 kr1 kr (4%)
15. feb. 202624 kr1 kr (4%)
7. jan. 202625 kr1 kr (4%)
10. dec. 202524 kr1 kr (4%)
4. dec. 202525 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret