Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid.

Lauritz KnudsenBelysningSoftline 63 designEl-installation i boliger og erhvervEAN: 5703302096539

LK FUGA Softline 63 ramme til 3x1 modul i hvid fra Lauritz Knudsen. Kapslingsklasse IP20, 163x63 mm. Til indmuringsdåser og forfradåser. Leveres hurtigt. Læs mere

Pris fra 51 krtil 109 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 58 kr (53% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 51 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
51 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Softline 63 ramme 3x1 modul, hvid
52 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
55 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
56 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63, 3x1 modul, hvid
56 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
56,19 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 3M Soft Hv
59,92 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63 3m - hvid
61,46 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Softline 63 3m - hvid
61,46 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 3m soft hv
62,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA ramme 63 Softline 3 modul, Hvid, AAK500D6030
73,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Softline 63 lodret ramme, 3 modul, hvid
78 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
85 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
109 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl51 kr51 krKøb
2Proshop DK52 kr91 krKøb
3Greenline55 kr55 krKøb
4LampeGuru.dk56 kr56 krKøb
5LavprisVærktøj56 kr56 krKøb
6CS MEGASTORE DK56,19 kr95,19 krKøb
7Billigelogvvs.dk59,92 kr59,92 krKøb
8EL-GROSSISTEN61,46 kr61,46 krKøb
9EL-NETSALG61,46 kr61,46 krKøb
10MaintainIt62,5 kr62,5 krKøb
11vvsfittings.dk73,75 kr73,75 krKøb
12WATTOO.DK78 kr78 krKøb
13LavprisVVS85 kr85 krKøb
14BilligVVS DK109 kr109 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline 63 ramme 3x1 modul, hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Softline 63 ramme til 3x1 modul i hvid fra Lauritz Knudsen. Kapslingsklasse IP20, 163x63 mm. Til indmuringsdåser og forfradåser. Leveres hurtigt.

• El-installation i boliger og erhverv
• Softline 63 design

Beskrivelse

LK FUGA Softline 63 ramme er designet til professionel el-installation og monteres ved ønske om bred overlapning mellem dåse og ramme. Rammen passer perfekt til 3x1 modul konfiguration og kan bruges med indmuringsdåser, forfradåser eller dåse type SV til let skillevæg. Med sin klassiske hvide farve og kapslingsklasse IP20 sikrer den både funktionalitet og æstetik i moderne boliginstallationer. Rammen er del af det anerkendte LK FUGA-system fra Schneider Electric og er testet sammen med FUGA-indsatse for optimal kompatibilitet. Ideel til både private og erhvervsmæssige installationer hvor der kræves plads til tre separate 1-modul komponenter i lodret opstilling.

Specifikationer

Mål:163x63 mm
Type:Ramme
Farve:Hvid
Modul:3x1 modul
Serie:Softline 63
Retning:Lodret
Størrelse:63 mm x 8.5 mm (B x D)
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan denne ramme bruges med alle FUGA dåser?

Rammen passer på indmuringsdåser, forfradåser og dåse type SV for let skillevæg, men passer ikke på Fuga Air dåser. Til Fuga Air skal du bruge LK IP20 dåse i stedet.

Hvor mange indsatse kan monteres i denne ramme?

Denne 3x1 modul ramme kan rumme præcis 3 stk. 1-modul indsatse monteret lodret, f.eks. 3 afbrydere eller 3 stikkontakter.

Hvilken kapslingsklasse har rammen?

Rammen har kapslingsklasse IP20, hvilket betyder den er beskyttet mod berøring og større fremmedlegemer, men ikke mod vand. Den er derfor kun egnet til indendørs brug.

Er rammen kompatibel med andre fabrikanter?

Rammen er specifikt designet til LK FUGA-systemet og er testet sammen med FUGA-indsatse. For optimal funktionalitet anbefales det kun at bruge den med originale LK FUGA komponenter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 49 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 52 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 51 kr.

Den nuværende pris på 51 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 3 modul hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. apr. 202651 kr1 kr (2%)
17. feb. 202650 kr1 kr (2%)
7. feb. 202649 kr2 kr (4%)
16. dec. 202551 kr1 kr (2%)
12. dec. 202552 kr1 kr (2%)
10. dec. 202551 kr1 kr (2%)
9. dec. 202552 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret