Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid.

Lauritz KnudsenBelysning14 mm ekstra dybdeProfessionelle el-installationer med specialindsatseEAN: 5703302098366

LK FUGA Baseline 50 forhøjet ramme til 1,5 modul indsatse. 14 mm ekstra dybde for specialindsatse. Perfekt til professionelle el-installationer. Køb nu! Læs mere

Pris fra 15 krtil 27 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 12 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14 kr 30. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 1,5 modul, 14 mm, hvid
15 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50, 14 mm høj, 1,5 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 1,5 modul, 14 mm, hvid
16 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 50 1,5M 14Mm Hv
16,22 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 50 1,5m 14mm hv
16,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 1,5 modul, 14 mm, hvid
17 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Baseline 50 ramme 1½ modul 14 mm høj, hvid
17 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50 1½m 14mm høj - hvid
17,15 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Baseline 50 1½m 14mm høj - hvid
17,15 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Baseline Ramme 50 1,5 modul, 14 mm høj, hvid
17,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
19,29 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 1,5 modul, 14 mm, hvid
27 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl15 kr15 krKøb
2LavprisVærktøj15 kr15 krKøb
3Greenline16 kr16 krKøb
4Billigelogvvs.dk16,22 kr16,22 krKøb
5MaintainIt16,25 kr16,25 krKøb
6BilligVVS DK17 kr17 krKøb
7Proshop DK17 kr56 krKøb
8EL-GROSSISTEN17,15 kr17,15 krKøb
9EL-NETSALG17,15 kr17,15 krKøb
10Elvvs.dk17,5 kr17,5 krKøb
11CS MEGASTORE DK19,29 kr58,29 krKøb
12LampeGuru.dk27 kr27 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Baseline 50 forhøjet ramme 1,5 modul 14 mm høj hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Baseline 50 forhøjet ramme til 1,5 modul indsatse. 14 mm ekstra dybde for specialindsatse. Perfekt til professionelle el-installationer. Køb nu!

• Professionelle el-installationer med specialindsatse
• 14 mm ekstra dybde

Beskrivelse

LK FUGA Baseline 50 forhøjet ramme er en specialramme fra Lauritz Knudsen designet til montering af 1,5 modul indsatse der kræver ekstra indbygningsdybde. Med sine 14 mm ekstra højde giver den plads til større komponenter og hæver indsatsen med 5,5 mm. Rammen er fremstillet i holdbar hvid plast og er kompatibel med Baseline underlag, panelunderlag og indmuringsdåser. Den smalle 50 mm kant sikrer et elegant overgangsstykke mellem indsats og væg. Perfekt til professionelle el-installationer hvor funktionalitet og æstetik skal forenes. Overholder IP20 standard og er PVC-fri samt halogenfri for miljøvenlig brug.

Specifikationer

Mål:77x50x14 mm
Dybde:14 mm
Farve:Hvid
Modul:1,5 modul
Bredde:50 mm
Miljø:Halogenfri, RoHS-kompatibel
Retning:Lodret
Materiale:PVC-fri plast
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på denne 14 mm høje ramme og en standard ramme?

Denne ramme er 14 mm høj og giver ekstra indbygningsdybde til specialindsatse som kræver mere plads. Den hæver indsatsen med 5,5 mm sammenlignet med standard rammer.

Hvilke dåser og underlag er rammen kompatibel med?

Rammen kan bruges på Baseline underlag, panelunderlag, indmuringsdåser og indstøbningsdåser. Den passer IKKE på Fuga Air dåser eller forfradåser.

Kan rammen bruges til alle typer indsatse?

Rammen er designet til 1,5 modul indsatse som kræver ekstra indbygningsdybde, såsom dæmpbare afbrydere eller specialstikkontakter. Standard indsatse kan også bruges.

Er rammen miljøvenlig og overholder den gældende standarder?

Ja, rammen er PVC-fri og halogenfri. Den overholder RoHS-direktivet og har kapslingsklasse IP20 for sikker brug i tørre miljøer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid. i 147 dage. Laveste pris i perioden er 14 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 15,8 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15 kr.

Den nuværende pris på 15 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 50 1,5 modul 14 mm høj, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202615 kr
11. maj 202615,6 kr
24. apr. 202615 kr
23. apr. 202615,6 kr
15. apr. 202615 kr1 kr (7%)
30. mar. 202614 kr1 kr (7%)
29. mar. 202615 kr1 kr (7%)
2. mar. 202614 kr1 kr (7%)
1. mar. 202615 kr1 kr (7%)
14. feb. 202614 kr1 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret