Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid

Lauritz KnudsenStikdåserPassiv HDMI vægdåseProfessionelle installationerEAN: 5703302152402

LK FUGA HDMI udtag i hvid med passiv vinklet adapter til fastmontage. Perfekt til professionelle installationer hvor HDMI-kabel skal føres gennem væggen. Læs mere

Pris fra 256 krtil 525 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 269 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 223 kr 9. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 256 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga HDMI udtag, 1,5 modul, hvid
256 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA HDMI udtag 1½ modul, hvid
256 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid
266 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga HDMI udtag, 1,5 modul, hvid
279 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga 1,5M T3 Hdmi 1.4 Udtag Hv
304,04 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga 1,5m t3 hdmi 1.4 udtag hv
312,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga HDMI udtag
456,06 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga HDMI udtag
456,06 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga HDMI udtag, 1,5M, Hvid
525 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl256 kr256 krKøb
2Proshop DK256 kr295 krKøb
3CS MEGASTORE DK266 kr305 krKøb
4Greenline279 kr279 krKøb
5Billigelogvvs.dk304,04 kr304,04 krKøb
6MaintainIt312,5 kr312,5 krKøb
7EL-GROSSISTEN456,06 kr456,06 krKøb
8EL-NETSALG456,06 kr456,06 krKøb
9BilligVVS DK525 kr525 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA HDMI udtag 1½ modul hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA HDMI udtag i hvid med passiv vinklet adapter til fastmontage. Perfekt til professionelle installationer hvor HDMI-kabel skal føres gennem væggen.

• hdmi udtag
• hdmi stik
• vægdåse hdmi
• fuga hdmi
• hdmi socket
• vægmonteret hdmi
• Professionelle installationer
• Passiv HDMI vægdåse

Beskrivelse

LK FUGA HDMI udtag er en professionel løsning til fastinstallation af HDMI-forbindelser. Udtaget består af en passiv vinklet hun/hun adapter der gør det muligt at etablere en fast afslutning af HDMI-forbindelser gennem væggen. Særligt velegnet til forbindelse af skærme, projektorer og andre HDMI-enheder hvor kablet skal føres diskret gennem væggen. Udtaget er fremstillet i hvid plast og passer til standard 1½ modul installation. Den vinklede adapter på bagsiden gør det nemt at tilslutte kabler selv i trange forhold. Produktet overholder HDMI 1.4 standard og sikrer stabil signaloverførsel. Ideel til professionelle installationer i kontorer, mødelokaler og hjemmebiografer hvor æstetik og funktionalitet er vigtig.

Specifikationer

type:Passiv vinklet adapter
el_nr:1088011748
farve:Hvid
serie:LK FUGA
materiale:Plastik
hdmi_version:HDMI 1.4
installation:Vægmonteret
connector_type:Hun/Hun adapter
modulstørrelse:1½ modul

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken HDMI version understøttes?

Udtaget understøtter HDMI 1.4 standard og er bagudkompatibel med tidligere versioner.

Kan udtaget monteres i eksisterende FUGA rammer?

Ja, udtaget passer til standard LK FUGA system og kræver 1½ modul plads.

Fungerer udtaget med alle HDMI kabler?

Ja, den vinklede hun/hun adapter fungerer med alle standard HDMI hanstik og sikrer stabil forbindelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid i 166 dage. Laveste pris i perioden er 223 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 267 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 248 kr.

Den nuværende pris på 256 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® passivt HDMI 1.4 udtag for 1½ modul, T3 Farve: hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026256 kr3 kr (1%)
16. maj 2026253 kr14 kr (6%)
1. maj 2026239 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026238 kr15 kr (7%)
9. apr. 2026223 kr28 kr (11%)
21. feb. 2026251 kr1 kr (0%)
20. feb. 2026252 kr1 kr (0%)
6. feb. 2026251 kr16 kr (6%)
20. dec. 2025267 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret