Gå til hovedindhold

Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning

LaufenToiletterRimless teknologiModerne badeværelserEAN: 7612738944445

Laufen Pro N toilet med rimless teknologi og LCC rengøringsvenlig glasur. Nordisk design af Antti Ylisassis. Siddehøjde 43cm, vandbesparende 3/4,5L. Læs mere

Pris fra 2.159 krtil 2.826,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 667,25 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.862,1 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2159 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Laufen Pro N Gulvstende toilet, skjult S-ls, hvid LCC glasur
2.159 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Pro N toilet, uden skyllekant, rengøringsvenlig, hvid
2.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Laufen Pro N toilet, uden skyllekant, rengøringsvenlig, hvid
-10%2.249 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning
2.309 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Laufen PRO N toilet med s-lås, rimless, LCC, hvid
2.336 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Laufen Pro N gulvstående med skjult S-lås. LCC. Til limning
2.826,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK2.159 kr2.159 krKøb
2LavprisVVS2.199 kr2.199 krKøb
3BilligVVS DK2.249 kr2.249 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.309 kr2.508 krKøb
5Elvvs.dk2.336 kr2.336 krKøb
6vvsfittings.dk2.826,25 kr2.826,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Laufen Pro N toilet med skjult S-lås, rimless, LCC, hvid

Laufen

Laufen Pro N toilet med rimless teknologi og LCC rengøringsvenlig glasur. Nordisk design af Antti Ylisassis. Siddehøjde 43cm, vandbesparende 3/4,5L.

• toilet med S-lås
• rimless toilet
• gulvstående toilet
• LCC glasur
• rengøringsvenligt toilet
• nordisk design toilet
• vandbesparende toilet
• toilet til limning
• Moderne badeværelser
• Rimless teknologi

Beskrivelse

Laufen Pro N toilet er et gulvstående toilet med nordisk design fra den finske designer Antti Ylisassis. Med rimless skylleteknik og LCC rengøringsvenlig glasur gør det rengøring til en leg. Den kondensfri cisterne og skjulte S-lås sikrer både æstetik og funktionalitet. Toilettet monteres ved limning på gulvet, hvilket er ideelt for gulvvarme. Siddehøjden på 43cm giver komfort, mens vandbesparende skyl på 3/4,5 liter pr. skyl er miljøvenligt. Perfekt til moderne badeværelser hvor stil møder funktionalitet.

Specifikationer

Type:Gulvstående med skjult S-lås
Designer:Antti Ylisassis
Montering:Limning på gulvet
Overflade:LCC rengøringsvenlig glasur
Skyllekant:Rimless - uden skyllekant
Størrelse:365 x 890 x 650 mm (B x H x D)
Siddehøjde:430 mm
Skyllemængde:4,5/3 liter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kræver Laufen Pro N toilet et toiletsæde?

Nej, toiletsædet medfølger ikke og skal bestilles separat. Dette giver dig mulighed for at vælge det sæde der passer til dine behov.

Hvad betyder LCC glasur på toilettet?

LCC (Laufen Clean Coat) er en speciel rengøringsvenlig glasur der gør overfladen mere modstandsdygtig mod snavs og bakterier, hvilket gør rengøring lettere.

Kan toilettet monteres på gulv med varme?

Ja, Laufen Pro N er designet til limning på gulvet, hvilket gør det perfekt til gulvvarme hvor skruemontering ikke er mulig.

Hvor meget vand bruger toilettet per skyl?

Toilettet har vandbesparende skyl med to indstillinger: 3 liter for lille skyl og 4,5 liter for stor skyl, hvilket er miljøvenligt og økonomisk.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning

PriceData har fulgt prisen på Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.862 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 2.398 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.031 kr.

Den nuværende pris på 2.159 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Laufen Pro N skjult S--lås LCC - gulvstående toilet med rimless skylleteknik, til limning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.159 kr180 kr (9%)
2. jun. 20261.979 kr220 kr (10%)
1. jun. 20262.199 kr220 kr (11%)
26. maj 20261.979 kr90 kr (4%)
24. maj 20262.069 kr90 kr (5%)
17. maj 20261.979 kr419 kr (17%)
16. maj 20262.398 kr419 kr (21%)
12. maj 20261.979 kr90 kr (4%)
11. maj 20262.069 kr90 kr (5%)
4. maj 20261.979 kr116,9 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret