Gå til hovedindhold

Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade

LaufenSanitetAntibakteriel ProShield overfladeBadeværelse håndvaskEAN: 4024718415471

Alape EW3 håndvask i hvid glaseret stål. Ø47.5cm til nedfældning med hanehul og overløb. Antibakteriel ProShield overflade. Fra 1.299 kr. Læs mere

Pris fra 1.256 krtil 1.928,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 672,75 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.199 kr 30. maj

Sammenlign priser på Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1256 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hndvask EW3, 475 x 475 mm, hvid
1.256 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen EW3 håndvask, 47,5x47,5 cm, hvid
1.399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Laufen EW3 håndvask, 47,5x47,5 cm, hvid
1.415 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade
1.668 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Alape EW3 Håndvask Ø47cm., til nedfældning med hanehul
1.928,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.256 kr1.256 krKøb
2LavprisVVS1.399 kr1.399 krKøb
3BilligVVS DK1.415 kr1.415 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.668 kr1.867 krKøb
5vvsfittings.dk1.928,75 kr1.928,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Alape EW3 Håndvask Ø47.5cm Glaseret Stål Hvid

Laufen

Alape EW3 håndvask i hvid glaseret stål. Ø47.5cm til nedfældning med hanehul og overløb. Antibakteriel ProShield overflade. Fra 1.299 kr.

• håndvask
• nedfældning
• glaseret stål
• rund vask
• badeværelse vask
• Alape vask
• antibakteriel vask
• ProShield
• Badeværelse håndvask
• Antibakteriel ProShield overflade

Beskrivelse

Alape EW3 håndvask er en elegant rund vask i glaseret stål, designet til nedfældning i bordpladen. Med sine kompakte 47.5cm diameter passer den perfekt til mindre badeværelser, hvor stil og funktionalitet skal forenes. Den hvide glaserede ståloverflalde kombinerer robustheden ved stål med den æstetiske skønhed ved glas, hvilket gør vasken modstandsdygtig over for korrosion, pletter og skader. Alape ProShield teknologien sikrer en antibakteriel overflade, der eliminerer bakterier og svampe. De bløde kanter og behagelige form gør det behageligt at bruge vasken dagligt. Vasken leveres med hanehul og overløbssæt, men bundventil medfølger ikke. Ideel løsning til det moderne badeværelse, hvor der ikke skal gås på kompromis med kvalitet og design.

Specifikationer

Form:Rund
Farve:Hvid
Hanehul:1 stk
Diameter:475mm
Overløb:Ja
Materiale:Glaseret stål
Montering:Nedfældning
Overflade:Traditionel glaseret
ProShield:Antibakteriel teknologi
Leverandørens varenummer:VA2005000000

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilke dimensioner har Alape EW3 håndvasken?

Alape EW3 har en diameter på 47.5cm (475mm) og er designet til nedfældning i bordpladen. Den kompakte størrelse gør den ideel til mindre badeværelser.

Hvad er glaseret stål, og hvilke fordele har det?

Glaseret stål kombinerer robustheden ved stål med den æstetiske skønhed ved glas. Det er let, men yderst robust materiale, der er modstandsdygtigt over for korrosion, pletter og skader.

Hvad er Alape ProShield teknologi?

ProShield er Alapes antibakterielle overfladeteknologi, der eliminerer bakterier og svampe. Den sikrer et hygiejnisk badeværelse med langvarig beskyttelse.

Medfølger bundventil til Alape EW3 vasken?

Nej, bundventil medfølger ikke med vasken. Den skal købes separat. Vasken leveres med hanehul og overløbssæt.

Er Alape EW3 egnet til daglig brug i en travl husholdning?

Ja, den glaserede ståloverflade og robuste konstruktion gør den ideel til daglig brug. De bløde kanter og behagelige form sikrer komfort ved daglig brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade

PriceData har fulgt prisen på Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.188 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.778 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.323 kr.

Den nuværende pris på 1.256 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Laufen Alape EW3 håndvask - Hvid emaljeret stålvask med hanehul og overløb til bordplade de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.256 kr57 kr (5%)
30. maj 20261.199 kr57 kr (5%)
27. maj 20261.256 kr133,1 kr (10%)
26. maj 20261.389,1 kr133,1 kr (11%)
23. maj 20261.256 kr43 kr (3%)
22. maj 20261.299 kr43 kr (3%)
20. maj 20261.256 kr43 kr (3%)
18. mar. 20261.299 kr479 kr (27%)
16. mar. 20261.778 kr479 kr (37%)
14. feb. 20261.299 kr181 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret