Gå til hovedindhold

Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex

Pris fra 4.462 krtil 6.929 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.467 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4462 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kyocera ECOSYS PA5500X Laser
4.462 kr
Til butik
Kyocera ECOSYS PA5500X Laser billede

Produktinformation

Kyocera ECOSYS PA5500X - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 55 spm - kapacitet: 600 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært

Produktspecifikationer

Mærke: Kyocera
Artikel nr.: 110C0W3NL0
EAN: 0632983079973
Varenr.: 1000957431
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kyocera ECOSYS PA5500X - Monokrom - Laser
4.763 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laserprinter Kyocera ECOSYS PA5500x A4, 1200 × 1200 dpi
-24%5.799 kr
Før 7.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Laserprinter Kyocera ECOSYS PA5500x A4, 1200 × 1200 dpi billede

Produktinformation

Kraftfuld A4-laserprinter til kontoretKyocera ECOSYS PA5500x er en pålidelig sort/hvid laserprinter til A4, der leverer skarp tekst og grafik i 1200 × 1200 dpi. Med op til 55 sider pr. minut, automatisk dupleks og første side på kun 4,5 sekunder får teams hurtigt styr på store printopgaver. Den er skabt til travle miljøer med en anbefalet månedlig kapacitet på 15.000–27.500 sider og en maksimal belastning på 250.000 sider.Fleksibel tilslutning og sikker driftPrinteren har Gigabit Ethernet, direkte USB og understøtter mobiludskrivning via Apple AirPrint, Mopria, Google Cloud Print og Kyocera Mobile Print. Indbygget LCD-display med knapper gør betjeningen enkel, mens understøttelse af IPSec, HTTPS, IPPS og SNMPv3 giver tryg, sikker udskrivning i virksomheden.Stor papirkapacitet og effektiv driftStandardkassetten rummer 500 ark, og universalbakken 100 ark. Der kan udvides til i alt 2.600 ark og op til fem inputbakker, så printeren kan tilpasses forskellige teams og papirtyper. Den medfølgende sorte toner rækker op til 6.000 sider, og strømforbruget i dvaletilstand er kun 0,5 W.Udskriftsteknologi: Laser, sort/hvidOpløsning: 1200 × 1200 dpiHastighed: 55 sider/min (A4), dupleks 39,5 sider/minFørste side: 4,5 sDobbeltsidet udskrivning: AutomatiskMobiludskrivning: Apple AirPrint, Mopria, Google Cloud Print, Kyocera Mobile PrintTilslutning: USB 2.0 (Type-A/Type-B), RJ-45 Gigabit EthernetNetværk: 10/100/1000 Mbit/s, netværksklarSikkerhed: IPSec, HTTPS, IPPS, SNMPv3Indbygget display: 5 linjers LCD, knapbetjeningHukommelse: 512 MB, maks. 2.500 MBPapirformater: A4, A5, Letter, Legal; maks. 216 × 356 mmInputkapacitet: 500 ark (standard), maks. 2.600 ark; universalbakke 100 arkOutputkapacitet: 500 arkMedietykkelse: 60–220 g/m² (MP-bakke), dupleks 60–120 g/m²An...

Produktspecifikationer

Mærke: Kyocera
Kategori: Laser
Vægt: 23.2g
EAN: 0632983079973
Varenr.: 2003232
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laserprinter Kyocera ECOSYS PA5500x A4, 1200 × 1200 dpi
-24%5.819 kr
Før 7.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kyocera Pa5500X 1200 X 1200 Dpi A4
6.929 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.462 kr4.462 krKøb
2Proshop DK4.763 kr4.763 krKøb
3Boligcenter DK5.799 kr5.799 krKøb
4Vivas DK5.819 kr6.058 krKøb
5Ultrashop6.929 kr6.929 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex

PriceData har fulgt prisen på Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex i 95 dage. Laveste pris i perioden er 4.462 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 4.987 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.698 kr.

Den nuværende pris på 4.462 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Kyocera ECOSYS PA5500x - monokrom A4 laserprinter med duplex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20264.462 kr146 kr (3%)
23. maj 20264.608 kr146 kr (3%)
20. maj 20264.462 kr123 kr (3%)
18. maj 20264.585 kr39 kr (1%)
17. maj 20264.546 kr84 kr (2%)
6. maj 20264.462 kr179 kr (4%)
5. maj 20264.641 kr2 kr (0%)
1. maj 20264.639 kr246 kr (5%)
19. apr. 20264.885 kr57 kr (1%)
18. apr. 20264.828 kr28 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret