Gå til hovedindhold

LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

LAPP MOBILITYKøretøjer og deleEAN: 4064727469492
Pris fra 1.237 krtil 1.399 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 162 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.133 kr 2. apr.

Sammenlign priser på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1237 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp 5555934005 opladningskabel til elbil Sort Type 2 3 7 m
1.237 kr
Til butik
Lapp 5555934005 opladningskabel til elbil Sort Type 2 3 7 m billede

Produktinformation

Lapp 5555934005. Kabelfarve: Sort, Stik 1: Type 2, Stik 2: Type 2. Maksimal driftseffekt (trefaset): 11 kW, Maksimal driftsstrøm (trefaset): 20 A, Driftsspænding: 440 V. Kabellængde: 7 m. Antal pr. pakke: 1 stk

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 61782
EAN: 4064727469492
Varenr.: 1000923465
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel til elbil 11 kW - 7 Meter
1.260 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Type 2 Charging Cable, up to 11 kW, 7 m, black
1.339 kr
Til butik
LAPP Type 2 Charging Cable, up to 11 kW, 7 m, black billede

Produktinformation

(5555934005) 20 A, 3 phases, for charging hybrid and electric cars with Type 2 connection. LAPP Type 2 standard charging cables connect your EV to the charging station, charging pole or wallbox - for easy charging at home or on the road. Simply connect the coupling of the cable to the car and the plug to the power source. The charging process is automatically started and finished by the on-board electronics. LAPP charging cables are suitable for plug-in hybrid (PHEV) and battery electric vehicles (BEV).

Produktspecifikationer

Mærke: LAPP
Kategori: Elbil ladere
Artikel nr.: 4064727469492
EAN: 4064727469492
Varenr.: 3212920
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
-12%1.369 kr
Før 1.549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lapp 5555934005 opladningskabel til elbil Sort Type 2 3 7 m
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.237 kr1.237 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.260 kr1.260 krKøb
3Proshop DK1.339 kr1.339 krKøb
4Teknikproffset DK1.369 kr1.428 krKøb
5Ultrashop1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

PriceData har fulgt prisen på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning i 170 dage. Laveste pris i perioden er 1.133 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.255 kr.

Den nuværende pris på 1.237 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 11 kW, 7 m, sort (5555934005) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 20261.237 kr53 kr (4%)
14. maj 20261.290 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.291 kr54 kr (4%)
9. maj 20261.237 kr54 kr (4%)
6. maj 20261.291 kr157 kr (14%)
2. maj 20261.134 kr205 kr (15%)
1. maj 20261.339 kr85 kr (7%)
30. apr. 20261.254 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.255 kr15 kr (1%)
28. apr. 20261.240 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret