Gå til hovedindhold

Lancôme Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose

LancômeFoundation og concealereAura-Inside™ teknologi for 25% mere udstrålingDaglig makeup til naturlig glødEAN: 3614271437983

Naturlig foundation der giver huden 25% mere udstråling med Aura-Inside™ teknologi. Let til medium dækning med fugtgivende ingredienser og SPF 15. Læs mere

Pris fra 290 krtil 399 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 109 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 290 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lancôme Teint Miracle Foundation 30ml - No.02 Lys Rose
290 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose
306 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancôme Teint Miracle 02 Lys Rosé
-25%352 kr
Før 472 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome Teint Miracle Foundation 30 ml - 02 Lys Rose
-25%352,5 kr
Før 470 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Teint Miracle Teint Miracle Foundation 02 Lys Rosé
361 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme Teint Miracle Foundation #02 Lys Rosé 30ml
-15%379 kr
Før 447 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme Teint Miracle Foundation 02 Lys Rosé - 30 ml
399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK290 kr329 krKøb
2Teknikproffset DK306 kr355 krKøb
3Bangerhead DK352 kr352 krKøb
4NiceHair.dk352,5 kr352,5 krKøb
5Lyko DK361 kr361 krKøb
6Cocopanda DK379 kr379 krKøb
7NordicFeel DK399 kr399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme Teint Miracle Foundation 02 Lys Rosé 30ml

Lancôme

Naturlig foundation der giver huden 25% mere udstråling med Aura-Inside™ teknologi. Let til medium dækning med fugtgivende ingredienser og SPF 15.

• Daglig makeup til naturlig glød
• Aura-Inside™ teknologi for 25% mere udstråling

Beskrivelse

Lancôme Teint Miracle Foundation er en revolutionær foundation der giver huden en fantastisk naturlig udstråling. Den innovative Aura-Inside™ teknologi kombinerer flydende ingredienser med perlepigmenter for at reflektere alt lys på hudens overflade og skabe en smuk indre glød. Foundationen har en let til medium dækkeevne der bygger naturligt op, samtidig med at den tilfører huden fugt og gør den blød og smidig i flere timer. Med SPF 15 beskyttelse er den ideel til daglig brug og giver et naturligt, fejlfrit look på alle hudtyper. Farven 02 Lys Rosé passer perfekt til lyse hudtoner med rosé undertoner.

Specifikationer

SPF:SPF 15
Farve:02 Lys Rosé
Finish:Naturlig glød
Hudtype:Alle hudtyper
Volumen:30ml
Teknologi:Aura-Inside™
Dækkeevne:Let til medium
Holdbarhed:Flere timer

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken hudtype passer Teint Miracle Foundation til?

Foundationen er ideel til alle hudtyper, men særligt velegnet til tør og normal hud der ønsker en naturlig glød og fugtgivende effekt.

Hvordan virker Aura-Inside™ teknologien?

Aura-Inside™ kombinerer flydende ingredienser med perlepigmenter der reflekterer lys på hudens overflade og skaber 25% mere udstråling end traditionelle foundations.

Kan foundationen bygges op for mere dækning?

Ja, Teint Miracle har en opbyggelig formel der går fra let til medium dækning, så du kan tilpasse dækkeevnen efter behov.

Hvor længe holder foundationen på huden?

Foundationen giver langvarig dækning i flere timer og holder huden fugtig og smidig gennem hele dagen takket være de fugtgivende ingredienser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose

PriceData har fulgt prisen på Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose i 180 dage. Laveste pris i perioden er 288,23 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 360 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 305 kr.

Den nuværende pris på 290 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Lancome Teint Miracle Hydrating Foundation SPF15 30 ml #02 Lys Rose de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. apr. 2026290 kr11 kr (4%)
9. apr. 2026301 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026300 kr11,77 kr (4%)
26. feb. 2026288,23 kr11,77 kr (4%)
21. feb. 2026300 kr11,77 kr (4%)
20. feb. 2026288,23 kr11,77 kr (4%)
7. feb. 2026300 kr5 kr (2%)
6. feb. 2026305 kr5 kr (2%)
4. feb. 2026300 kr28 kr (9%)
26. jan. 2026328 kr8 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret