Gå til hovedindhold

Lancôme Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black

LancômeMascara360° mikrobørste-teknologiPerfekt til professionel øjenmakeup og dramatisk vippeløftEAN: 3614273066365

Revolutionerende klumpfri mascara der giver øjeblikkelig volumen, løft og perfekt vippeadskillelse med 360° mikrobørster. Læs mere

Pris fra 180 krtil 240 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 60 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 164,09 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 180 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome Lash Idole Mascara 8 ml - 01 Glossy sort
-25%180 kr
Før 240 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Lash Idole Mascara 01
180 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancome Lash Idole Mascara 01 Black
-28%186 kr
Før 257 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lancôme Lash Idôle Mascara - No.01 Black
208 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme Lash Idôle Mascara 8 ml
225 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Lancome Lash Idole Mascara
240 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black
240 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk180 kr180 krKøb
2Lyko DK180 kr180 krKøb
3Bangerhead DK186 kr186 krKøb
4Proshop DK208 kr247 krKøb
5NordicFeel DK225 kr225 krKøb
6EauDeParfum.dk240 kr240 krKøb
7Teknikproffset DK240 kr289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme Lash Idôle Mascara 01 Glossy Black 8ml

Lancôme

Revolutionerende klumpfri mascara der giver øjeblikkelig volumen, løft og perfekt vippeadskillelse med 360° mikrobørster.

• volumenmascara
• vippe mascara
• klumpfri mascara
• øjenmakeup
• mikrobørste mascara
• Perfekt til professionel øjenmakeup og dramatisk vippeløft
• 360° mikrobørste-teknologi

Beskrivelse

Lancôme Lash Idôle Mascara er en banebrydende mascara som transformerer dine vipper med sin unikke 360° mikrobørste-teknologi. Med 360 mikrobørstehår fanger denne revolutionerende børste hver eneste vippe for at give øjeblikkelig volumen, løft og perfekt adskillelse. Den lette gel-formel indeholder fire gange mindre voks end traditionelle mascaraer, hvilket sikrer en vægtløs følelse uden klumper eller dryp. Mascaraen giver en smuk vifteeffekt og holder perfekt i op til 24 timer. Testet af oftalmologer og velegnet til følsomme øjne og kontaktlinsebrugere. Perfekt til dig som ønsker professionelle resultater med dramatisk volumen og naturlig adskillelse.

Specifikationer

Farve:01 Glossy Black
Formel:Klumpfri gel-emulsion
Testet:Oftalmologisk testet
Holdbarhed:24 timer
Størrelse:8 ml
Voksindhold:4x mindre voks end standard
Børsteteknologi:360° mikrobørster

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad gør 360° mikrobørste-teknologien speciel?

360° mikrobørsten har 360 mikrobørstehår der fanger og adskiller hver eneste vippe for maksimal volumen og løft uden klumper.

Hvor længe holder Lash Idôle Mascara?

Mascaraen holder perfekt i op til 24 timer uden at smudse, dryppe eller miste volumen gennem dagen.

Er mascaraen egnet til følsomme øjne?

Ja, Lash Idôle er oftalmologisk testet og velegnet til både følsomme øjne og kontaktlinsebrugere.

Hvordan adskiller gel-formlen sig fra andre mascaraer?

Den lette gel-formel indeholder 4 gange mindre voks end standard mascaraer, hvilket giver en vægtløs følelse uden klumper.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black

PriceData har fulgt prisen på Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black i 179 dage. Laveste pris i perioden er 161 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 174 kr.

Den nuværende pris på 180 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Lancome Lash Idole Mascara Lip To 24H Wear 8 ml #01 Glossy Black de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026180 kr9 kr (5%)
20. maj 2026171 kr9 kr (5%)
7. maj 2026180 kr6 kr (3%)
17. apr. 2026186 kr3 kr (2%)
16. apr. 2026189 kr11 kr (6%)
9. apr. 2026178 kr6 kr (3%)
8. apr. 2026172 kr
5. apr. 2026171,81 kr
3. apr. 2026172 kr
25. mar. 2026171,81 kr7,72 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret