Gå til hovedindhold

NO NAME LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet

NO NAMEEAN: 4044144602016
Pris fra 1.483 krtil 1.919 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 436 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.467 kr 3. maj

Sammenlign priser på LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1483 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet
1.483 kr
Til butik
LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 1GbE - 1000Base-BX20 - SC/UPC enkelttilstand - op til 20 km - 1310 nm / 1550 nm (pakke med 2) - for P/N: 61880, 61884

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 60201
EAN: 4044144602016
Varenr.: 1000612862
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 - SFP transceiver til singlemode fiber
1.899 kr
Til butik
LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 - SFP transceiver til singlemode fiber billede

Produktinformation

Stabil netværksforbindelse med SFP-transceiverLANCOM SFP-BiDi1550-SC1 er en kompakt SFP-transceiver til netværksswitches og medieomformere. Den understøtter Gigabit-hastigheder op til 1.000 Mbit/s over singlemode fiber og giver en pålidelig forbindelse over lange afstande. Med fuld duplex og Digital Diagnostics Monitoring (DDM) får du effektiv drift og nem overvågning af linkets status.Nem installation i netværkModulet er hot-swap og Plug and Play, så det kan indsættes i en SFP-port uden nedetid. Det arbejder i temperaturområdet -20 - 85 °C og passer til SC/UPC-stik på 9/125 µm singlemode fiber, hvilket gør det velegnet til professionelle miljøer, hvor driftssikkerhed og rækkevidde er vigtige.Interface: SFPTransceivertype: Fiberoptisk (BiDi)Maks. datahastighed: 1.000 Mbit/sMaks. transmissionsafstand: 20.000 mFiberstik: SC/UPCUnderstøttet fiber: Singlemode 9/125 µmDuplex: FuldTx/Rx-bølgelængder: 1310–1550 nmDDM: JaDriftstemperatur: -20 – 85 °CFarve: SølvKompatibilitet: LancomFunktioner: Plug and Play, hot-swap...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 1.59g
EAN: 4044144602016
Varenr.: 2168685
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 - SFP transceiver til singlemode fiber
1.919 kr
Til butik
LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 - SFP transceiver til singlemode fiber billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 1.59g
EAN: 4044144602016
Varenr.: 2168685

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.483 kr1.483 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet

PriceData har fulgt prisen på LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.467 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 1.484 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.478 kr.

Den nuværende pris på 1.483 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LANCOM SFP-BiDi1550-SC1 SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.483 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.484 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.483 kr16 kr (1%)
3. maj 20261.467 kr16 kr (1%)
2. maj 20261.483 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.484 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.483 kr1 kr (0%)
21. mar. 20261.484 kr1 kr (0%)
20. mar. 20261.483 kr1 kr (0%)
8. mar. 20261.484 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret