Gå til hovedindhold

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml

LancômeFoundation og concealere24-timers holdbarhedDaglig makeup til professionelt og naturligt lookEAN: 3614273792677

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 405W med SPF35. Fuldt dækkende, åndbar foundation med Airwear-teknologi. Holder i 24 timer. Læs mere

Pris fra 347 krtil 470 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 123 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 286,19 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 347 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 405W P (30 ml)
-26%347 kr
Før 472 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 30 ml - 405W
-25%352,5 kr
Før 470 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W 30 ml
-15%364 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml
399 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LANCÔME TEINT IDOLE ULTRA WEAR 24H LONGWEAR FOUNDATION
450 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24h Longwear Foundation 405W
470 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK347 kr347 krKøb
2NiceHair.dk352,5 kr352,5 krKøb
3Cocopanda DK364 kr364 krKøb
4NordicFeel DK399 kr399 krKøb
5EauDeParfum.dk450 kr450 krKøb
6Lyko DK470 kr470 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 405W

Lancôme

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 405W med SPF35. Fuldt dækkende, åndbar foundation med Airwear-teknologi. Holder i 24 timer.

• foundation
• base makeup
• dækkende foundation
• 24h foundation
• langtidsholdbar foundation
• mat foundation
• SPF foundation
• airwear foundation
• Daglig makeup til professionelt og naturligt look
• 24-timers holdbarhed

Beskrivelse

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 405W er en premium foundation med SPF35 solbeskyttelse og Airwear-teknologi. Denne ultra-åndbare foundation giver fuld dækning i op til 24 timer og efterlader huden med en naturlig mat finish. Beriget med 81% hudplejende ingredienser inklusiv vitamin E, moringa og hyaluronsyre for fugt og næring. Den tynde formel modstår vand, sved og varme, hvilket gør den perfekt til lange dage. Foundation findes i 45 nuancer med forbedret farvepræcision for alle hudtoner.

Specifikationer

SPF:35
Finish:Mat
Dækning:Fuld dækning
Hudtyper:Alle hudtyper
Teknologi:Airwear-teknologi
Holdbarhed:24 timer
Størrelse:30 ml
Formulering:81% hudplejebase

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder denne foundation på huden?

Lancôme Teint Idole Ultra Wear holder i op til 24 timer og er testet under ekstreme forhold. Den modstår vand, sved, fugt og varme.

Er denne foundation velegnet til følsom hud?

Ja, foundationen er formuleret til alle hudtyper inklusiv tør, følsom og fedtet hud. Den indeholder 81% hudplejende ingredienser og tilstopper ikke porerne.

Hvilken SPF-beskyttelse giver denne foundation?

Foundationen har SPF35 solbeskyttelse, der beskytter huden mod skadelige UV-stråler gennem dagen.

Hvordan påføres foundationen bedst?

Påfør på ren hud med fingerspidser, svamp eller pensel. Start på T-zonen og blend udad. For let dækning, varm produktet mellem fingrene. For fuld dækning, brug en foundation pensel.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml i 166 dage. Laveste pris i perioden er 280,16 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 425 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 336 kr.

Den nuværende pris på 347 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 405W - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026347 kr5 kr (1%)
30. maj 2026352 kr
28. maj 2026352,5 kr6,5 kr (2%)
27. maj 2026359 kr2 kr (1%)
10. maj 2026361 kr3 kr (1%)
8. maj 2026358 kr3 kr (1%)
7. maj 2026361 kr2 kr (1%)
6. maj 2026359 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026358 kr22,22 kr (6%)
24. apr. 2026380,22 kr21,22 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret