Gå til hovedindhold

Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19

Pris fra 759 krtil 1.715 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 956 kr (56% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 729 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 759 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Væghængt rackskab 9U - Lanberg, 19", sort
-25%759 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Væghængt rackskab 9U - Lanberg, 19", sort billede

Produktinformation

Fordele ved væghængt rackskabDette solide 9U rackskab fra Lanberg giver sikker og pladsbesparende opbevaring af netværks- og elektronikudstyr. Skabet er designet til vægmontage og passer til 19" installationer, så du kan holde kabling og enheder organiseret i kontor, teknikrum eller mindre servermiljøer. Med låsbar frontdør og låsbare sidepaneler er udstyret beskyttet mod uautoriseret adgang.Stabil og fleksibel løsningSkabet er fremstillet i stål og har en maksimal belastning på 60 kg, hvilket giver en robust base for switch, patchpaneler og andre komponenter. Der er plads til op til 2 blæsere for forbedret ventilation, og den rummelige dybde på 53 cm gør det nemt at arbejde med standard 19"-udstyr.Type: Væghængt rackRackkapacitet: 9U (19")Materiale: StålFarve: SortMaks. belastning: 60 kgFrontdør: Metal, med nøglelåsSidepaneler: Med nøglelåsUnderstøttede blæsere: 2AC indspænding: 230 VHøjde: 51,24 cmBredde: 60,0 cmDybde: 60,0 cmMaks. monteringsdybde: 53 cmVægt: 23,6 kgMedfølger: Manual og møtrikker...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Elektronik og Tilslutningsbokse
Vægt: 23g
EAN: 5901969430134
Varenr.: 1918281
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Væghængt rackskab 9U - Lanberg, 19", sort
-24%779 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Væghængt rackskab 9U - Lanberg, 19", sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Elektronik og Tilslutningsbokse
Vægt: 23g
EAN: 5901969430134
Varenr.: 1918281
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg WF01-6609-00B - 9U - Wall Mount Rack Cabinet
842 kr
Til butik
Lanberg WF01-6609-00B - 9U - Wall Mount Rack Cabinet billede

Produktinformation

Lanberg WF01 series 19" vægmonteret 9U rackskab er en moderne, holdbar fladpakket løsning til organisering og beskyttelse af netværks- og serverudstyr i IT-installationer til erhverv eller hjemmet. 19" 9U vægmonteret format: Designet til standard 19" rackudstyr og hjælper dig med at opbygge en pæn og pladseffektiv opsætning af netværksskab. Fladpakket selvmonteringsdesign: Leveres til selvmontering med brugervejledning, hvilket gør transport lettere og giver dig kontrol over installationen. Konstruktion i højkvalitets koldvalset stål: Robust udførelse med mat sort finish (RAL9004) til langtidsholdbare, professionelt udseende ICT-installationer. Frontdør i metal med én fløj og lås: Hjælper med at beskytte installerede enheder, samtidig med at der er nem daglig adgang og fysisk sikkerhed. Effektiv understøttelse af luftgennemstrømning: Loftpanel inkluderer to ventilatorpladser, der hjælper med temperaturstyring under krævende forhold. Monteringsklart tilbehørssæt inkluderet: Leveres med monteringsbeslag, M6-skruer, jordkabel, sidelåse og samlingselementer til en komplet installation af rackskab. Bygget efter anerkendte rackstandarder og klassificeret til IP20 giver dette Lanberg WF01 vægmonterede rackskab en praktisk og sikker base til struktureret kabling og pålidelig opbevaring af udstyr.

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Rack skabe
Artikel nr.: WF01-6609-00B
EAN: 5901969430134
Varenr.: 3018134
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg WF01-6609-00B Rack Sort
1.054 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19
1.715 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK759 kr759 krKøb
2Vivas DK779 kr1.018 krKøb
3Proshop DK842 kr1.052 krKøb
4CompuMail DK1.054 kr1.054 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.715 kr1.914 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19

PriceData har fulgt prisen på Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 729 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 1.559 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 816 kr.

Den nuværende pris på 759 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Lanberg WF01-6609-00B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9004 - 9U - 19 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026759 kr250 kr (25%)
7. maj 20261.009 kr550 kr (35%)
6. maj 20261.559 kr800 kr (105%)
5. maj 2026759 kr130 kr (15%)
20. apr. 2026889 kr75 kr (9%)
19. apr. 2026814 kr75 kr (8%)
21. mar. 2026889 kr156 kr (21%)
20. mar. 2026733 kr3 kr (0%)
16. mar. 2026730 kr2 kr (0%)
15. mar. 2026732 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret